Автор: MILLION
09 Сен. 2019

Історія Ганса Расинга: як картонному на картоні заробити $12 млрд?

Засновник компанії Tetra Pak, Ганс Расинг, один зі світових лідерів виробництва картонної упаковки. Бізнесмен пішов з життя у віці 93 роки. За все своє життя підприємець зумів накопичити чималі статки, хоча декілька останніх десятиліть навіть не керував компанією. 

Історія інноваційного гіганта

Tetra Pak починає свою історію 1929 року зі співпраці двох партнерів – Рубена Расинга і Еріка Акерлунда – у містечку Лунд, Швеція. На момент заснування компанія називалася Akerlund & Rausing і займалася виробництвом упаковки. Але 15 років потому один день перевернув все життя Рубена. 1944 року, сидячи на кухні, він дивився за тим, як його дружина готувала домашню ковбасу. Споглядаючи процес, чоловік замислився над тим, щоб створити упаковку, яка б могла стати засобом для збереження молока без мікробів. Так на світ з’явилася картонна коробка, прямокутна знизу і трикутна у верхній частині – щось подібне до того, як дружина Рубена завертала ковбасу. 

Нова коробка у формі тетраедра ідеально підходила для збереження молока, соків, йогуртів та навіть морозива. Вона не протікала і була легкою у виробництві. Расинг розробив її разом зі вченим Еріком Валленбергом. А після того, як усе було готово, викупив у нього всі права і патенти лише за 300 фунтів. Щоправда, на вдосконалення технології та побудову виробничих ліній пішло ще цілих п’ять років.

Рубен Расинг – батько Ганса Расинга, у 1950 році взяв на себе управління компанією, тоді ж A&K одержала більш відому сьогодні назву – Tetra Pak. Ганс був одним з трьох синів Рубена, а отримавши економічну освіту, став директором виробництва, що започаткував його батько. Свідки говорили, що сам Ганс називав себе майстерним продавцем, адже міг продати будь-що. 

https://www.instagram.com/p/Bi-bHLdDOqi/?utm_source=ig_web_copy_link

На посаді директора Ганс був довгі 45 років – до 1995-го, аж поки не передав керівну посаду своєму рідному братові Геду Расингу. За цей час Гансу вдалося перетворити Tetra Pak з локальної компанії на великий міжнародний бізнес, з представництвами та заводами у багатьох частинах світу. Зокрема, лінії Tetra Pak запустили у Радянському Союзі. Допомогло знання російської, яку Ганс вивчав ще в університеті.

Саме тоді він зумів виростити бізнес від шести співробітників до колективу в 36 000 осіб. У 1993 році компанію перейменували у Tetra Laval Group: причиною стала купівля виробника промислового обладнання Alfa-Laval за 1,5 млрд фунтів. Компанія Tetra Pak стала частиною нового бізнесу. 

https://www.instagram.com/p/Bn0__SyjDfb/?utm_source=ig_web_copy_link

В Україні компанія Tetra Pak відкрила свій перший завод ще у 1992 році, хоча представництво було і раніше – перші контракти підписали ще у 1987-му. Завод пропрацював понад 20 років, у 2016 компанія повідомила про його закриття. Однією з причин став надлишок виробничих потужностей у Європі. При цьому саме завод у Києві був найменш завантажений, а також не мав сучасного обладнання для виробництва продукції, що мала найбільший попит серед клієнтів.

https://www.instagram.com/p/BsoU8ZHBVXS/?utm_source=ig_web_copy_link

Згодом приміщення заводу викупила компанія GoodWine, про що розповів її керівник Володимир Шаповалов. Сама Tetra Pak не припинила діяльності в Україні: декілька десятків співробітників все ще займаються продажами, маркетингом тощо.

Джерело: MIND

Рекомендуем почитать

Брошь для Серены Уильямс: украшение от Nike и Swarovski для выступления на Уимблдоне

Bugatti Baby II для нового поколения

Сколько стоит публикация? Кайли Дженнер платят больше всех