Автор: MILLION
27 Дек. 2019

У Києві відбулось відкриття благодійної фотовиставки «З чистого листа»!

21 грудня в Києві у Національному музеї Тараса Шевченка відбулось урочисте відкриття благодійної фотовиставки «З чистого листа». Автор – фотографиня Даша Тендітна, організатор – Благодійний фонд «Я Майбутнє України». Музичний супровід заходу – піаніст Майк Кауфман-Портніков.

Мета проєкту - привернути увагу суспільства до проблеми соціального сирітства, підкреслити цінність сімейного виховання дітей, а також -  зібрати кошти для продовження будівництва кризового центру для жінок з дітьми «Місто Добра» (м.Чернівці).

«Під час зйомок цього проєкту я зрозуміла, що більшість жінок, які опинились на межі втрати батьківських прав, самі є вихованками інтернатних закладів. І зараз система працює таким чином, що від них швидше заберуть дітей, ніж допоможуть впоратись із життєвими труднощами. Ми хочемо розірвати це коло», - поділилась із присутніми авторка фотопроєкту Даша Тендітна.

На світлинах - діти з дитячих будинків, а також підопічні кризового центру Місто Добра - мами з дітьми, яким вдалось своєчасно допомогти та врятувати від потрапляння до інтернатного закладу.

Під час відкриття фотовиставки відвідувачі мали змогу почути мотивуючі історії про відповідальне батьківство від політиків, представників шоу-бізнесу та інших відомих особистостей. Серед гостей заходу: Оксана Білозір, Олена Борисова, Любов Юнак (Лавіка), Санта Дімопулос, Інна Мирошниченко, Олег Скрипка, Олена Філонова, Анна Кудряшова та ін.

«Не даремно кажуть, що сім’я – це колиска Божої любові. Ми можемо казати, що нам потрібні закони і певні норми – так, але це не має значення, коли серце черстве і закрите для допомоги ближнім.  Тому сьогоднішня подія є унікальною та надзвичайно важливою, адже не просто об’єднує молодих та успішних людей навколо проблеми соціального сирітства, а й пропонує спосіб її подолання», - зазначила у своєму виступі громадська та політична діячка, артистка Оксана Білозір.

«Дуже важливо навчитись ділитись і робити це стабільно. Допомагати іншим – це не про мільйони чи мільярди, це про відкритість сердець та бажання регулярно підтримувати тих, хто цього потребує»,- прокоментувала рестораторка Олена Борисова.

«Поки ми є лише споживачами, поки думаємо тільки про себе, ми не можемо відчути себе абсолютно щасливими. Щастя – це коли дбаєш про інших, про тих, кому твоя допомога вкрай необхідна», - зазначила у своїй промові співачка Санта Дімопулос

В Україні понад 100 тис.дітей проживає в інтернатних закладах. У 90% цих дітей є біологічні батьки. Бідність, відсутність належних умов проживання, насильство у сім'ях - основні передумови розлучення дітей із найріднішими.

Фотопроєкт показує, що всі ці фактори не є причинами для сирітства, іноді все, що потрібно для збереження сім’ї - це своєчасна допомога та підтримка родини. Таку підтримку надають матерям та дітям у кризовому центрі «Місто Добра». Зараз у центрі проживає 12 жінок із дітьми у скрутних обставинах. Загалом за три роки існування тут вже допомогти 400 сім’ям.

Ірина – одна із підопічних Міста Добра. Свого часу жінка звернулась до волонтерів з проханням врятувати  її з дитиною від домашнього тирана, який принижував її і систематично бив. Йти Ірі не було куди, вона сирота з дитячого будинку, рідних у неї зовсім нема. Також чоловік постійно докоряв жінці, потураючи її інвалідністю. Іра має діагноз ДЦП. Він заборонив їй займатися улюбленою творчістю - писати вірші, читати книги, будь як проявляти себе. Іру з її донькою Аріною вдалося безпечно вивезти в Місто Добра 16 квітня 2019. Коли Іра жила у центрі, волонтери зрозуміли, що вона у захваті від процесу приготування кави і обожнює її запах. Проте вона навіть не здогадувалася про існування професії бариста. Тоді благодійний фонд допоміг Ірі закінчити курси бариста та втілити у життя свою заповітну мрію - працювати у кав’ярні. Наразі у них  з донькою безпечне та щасливе життям.

 

 

 

За словами організатора заходу, засновниці благодійного фонду «Я Майбутнє України» Марти Левченко, завдяки відкриттю фотовиставки вдалось зібрати близько 150 тис. грн. Усі кошти будуть спрямовані на продовження  будівництва кризового центру для жінок з дітьми Місто Добра. У Києві фотовиставка буде відчинена для усіх бажаючих до 12 січня. Надалі проєкт можна буде побачити в міжнародному аеропорту «Київ» (Жуляни) і у м. Львів

Рекомендуем почитать

«Good Food – здоров`Я тут»

Новая коллекция обуви от Salvatore Ferragamo

“Игристый гид”: как разобраться в пузырьках?