Автор: MILLION
28 Дек. 2021

Історії успіху під Новий рік. Волт Дісней

Волт Дісней відомий як надзвичайно успішний творець, чиє бачення як аніматора, режисера та засновника тематичних парків змінили розваги у XX столітті. Проте, заглибившись в історію Діснея, ви дізнаєтеся, що його шлях до успіху був прокладений нещасливим дитинством разом із незліченними невдачами в бізнесі.

Дісней народився в Чикаго в 1901 році та виріс у Міссурі, був четвертим сином серед п'яти братів і сестер. Його батько, Еліас, був владною особою та важко справлявся з матеріальними труднощами сім’ї. Щоб втекти від стресових обставин, юний Дісней знайшов втіху в малюванні. Проте, він спостерігав, як його старші брати, один за одним, тікають з дому, щоб втекти від батька, і незабаром він наслідує їх приклад, збрехавши про свій вік, щоб стати водієм швидкої допомоги під час Першої світової війни.

Повернувшись додому з війни, Дісней став учнем у комерційній художній студії в Канзас-Сіті. Прагнучи до самостійного життя він і його старший брат Рой у 1920 році заснували Laugh-O-Gram Studios, але через пару років компанія збанкрутувала.

Після втрати свого першого бізнесу Дісней зібрав валізи та, маючи всього 40 доларів в кишені виїхав до Лос-Анджелеса, щоб спробувати свої сили в акторстві. Але і це йому не вдалося. І все-таки поїздка видалася вдалою. Помітивши, що в Каліфорнії немає анімаційних студій, Дісней переконав Роя приєднатися до нього на Заході, щоб розпочати нову справу. Незабаром після цього Дісней досяг свого першого великого успіху зі створенням Освальда Щасливого Кролика.

Персонажу Діснея Освальду пощастило, він став величезною зіркою в анімації з одним барабаном, але пізніше Дісней виявив, що його удача закінчилася. Поїхавши до Нью-Йорка, щоб переглянути свій контракт, він виявив, що його продюсер забрав його команду аніматорів і що він більше не має жодних законних прав на Освальда Щасливого Кролика.

Але замість того, щоб боротися з втратою або планувати помсту, Дісней вирішив піти та почати все спочатку. Саме під час поїздки до Каліфорнії він створив Міккі Мауса.

Після багатьох років відмов і збільшення боргів Дісней нарешті оживив Міккі Мауса починаючи з кінця 1920-х років і повернувся на вершину своєї індустрії. Але це було нелегко. Банкіри відкидали концепцію його знаменитої миші понад 300 разів, перш ніж один сказав «так».

Навіть з успіхом Міккі Мауса, Волт Дісней все ще стикався з проблемами, щоб зберегти свій бізнес на плаву. Він був перевантажений, а напруженість у відносинах з роботодавцем, який вкрав у нього його давнього та найкращого аніматора, призвела до того, що Дісней отримав нервовий зрив.

Взявши деякий час на відпочинок зі своєю дружиною, щоб відновити сили, Дісней повернувся з новою сміливою ідеєю: він розробить повнометражний анімаційний мультфільм, який назвав «Білосніжка і сім гномів» (1937). Він мав би величезний успіх у прокаті, але наступні фільми — «Буратіно» (1940), «Фантазія» (1940) і «Бембі» (1942) — в кінцевому підсумку виявилися невдалими.

Складності Діснея продовжувалися. Його аніматори оголосили страйк на початку Другої світової війни та внесли свій внесок у його борг, який перевищив 4 мільйони доларів. Після закінчення війни його компанія повільно відновлювалася, за цей час Дісней навчився диверсифікувати свій бізнес, звернувшись до телебачення, попри тиск кіностудій, щоб вони залишалися на великому екрані.

Його сміливість, наполегливість та віра дали результати. Завдяки успіху таких телешоу, як «Клуб Міккі Мауса» та «Деві Крокетт», Дісней зміг залучити достатньо капіталу, щоб запустити своє найбільше підприємство: «Діснейленд».

«Діснейленд» відкрився 17 липня 1955 року в Анахаймі, Каліфорнія. Підроблені квитки принесли більше відвідувачів, ніж очікувалося, додавши черги, що тягнулися понад одинадцять кілометрів. Коли температура повітря піднялася новий асфальт танув під високими жіночими підборами, питні фонтанчики не працювали (завдяки страйку сантехніків), деякі атракціони вийшли з ладу. Критики розкритикували відкриття «Діснейленду», назвавши його «чорною неділею».

Але, як завжди, завзятість і наполегливість Діснея перевернули його останню справу. «Діснейленд» досяг колосального успіху, і донині діє як невід'ємна частина його бізнес-імперії.

Коментуючи невдачі, Волт Дісней одного разу сказав: «Усі негаразди, які я мав у житті, усі неприємності та перешкоди, зміцнили мене. Ви можете не усвідомити цього, коли це станеться, але удар по зубах може бути найкраща річ у світі для вас».

·

Рекомендуем почитать

«Достойна ли я?»: как женщины тормозят свое карьерное развитие

OMEGA приветствует летом в том месте, где океан встречает землю

Ставки на спорт: лайфхаки для новичков