Модерн в дизайні інтер'єру – досить складний стиль. Його важко реалізувати новачкові. Його зародження відносять до кінця 19 століття. Асоціації різні: сучасність, яскравість, оригінальність. Цей стиль як і раніше на піку популярності. Чим же модерн так приваблює дизайнерів?
•
Характерні риси
Відразу варто сказати, що особливої конкретики немає. З першого погляду можна сказати, що це стиль модерн. Адже тут присутні багатогранність і змішання. Іноді дизайнери використовують другу назву «ар-нуво».
Основні риси модного напрямку:
• Це звивисті лінії і закруглені кути. У приміщенні часто зустрічаються асиметричні напівкруглі кімнати, звивисті коридори;
• В цей стиль легко вписати будь-яку сучасну техніку: домашній кінотеатр, кухонну техніку, будь-яку акустичну систему;
• Палітра кольорів така різноманітна, що характерний колір вибрати важко. У перевазі – сірі, червоні, коричневі відтінки. Тут можна зустріти таке поєднання, як бузкові крісла і сіра стіна, червоні подушки і бежевий диван;
• Рослинний орнамент у пошані: квіти таі бутони, листя і стебла рослин завжди в центрі уваги. Листя, жуки, птахи, метелики на шпалерах або квіти на стільцях – все це модерн;
• Ліпнина, вітражі, текстиль, кераміка, бронзові статуетки в інтер'єрі дають зрозуміти, що приміщення оформлене в стилі ар-нуво;
• Меблі також мають плавні лінії й вигини. Сама мебль відрізняється об'ємністю, пишністю. Переважає драпірування та оббивка. Вона повинна поєднуватися з малюнком на шторах, шпалерах;
•
Лайфхак при оформленні
Пропонуємо деякі поради щодо оформлення квартири в стилі модерн:
Цей стиль любить все велике, тому приміщення повинно бути досить містким. Наприклад, у квартирі – студії зручно зонувати простір.
Ніяких гострих кутів і перегородок. Зонувати простір зручно за допомогою меблів, килимів, малюнка на підлозі.
Ар-нуво допускає всілякі відхилення кольору. Важливо вибрати колірний акцент, а після легко буде підібрати певні поєднання. Наприклад, якщо хочеться зробити акцент на меблях, то картини, килими, інші деталі декору повинні бути в приглушених тонах. Якщо хочеться виділити авторські вітражі або фрески, то все інше вибирайте в пастельній гамі.
•
•
Акцент на стінах робити не варто. Як правило, їх оформляють у непомітні кольори, підбирають рослинний орнамент у вертикальному положенні.
Стеля в приміщенні моє бути яскравою зоною. Тут дизайнери можуть додати ліпнину з гіпсу або елементи різьблення з дерева. Хвилеподібні лінії, рослинні вигини, асиметрія - ось основні мотиви ар-нуво.
Підлогове покриття в модерні завжди гармонійно вписується в загальну стилістику приміщення. Пол, як правило, становить одну колірну гамму зі стінами. Матеріал при цьому найрізноманітніший: плитка, паркет, камінь, ламінат.
Меблі підбираються особливо ретельно: тут немає чітких кутів, є закруглені звивисті спинки, ніжки химерної форми. Часто мебель декорована вітражними деталями, візерунками. Але колір повинен бути природний. Зайвих предметів бути не повинно, захаращеність не вітається.
•
•
Що стосується освітлення, то тут характерна об'ємність, вкраплення елементів кришталю, вітражних композицій, кованих деталей. Люстри з кришталю, торшери з металу упереміж з деревом, бра у формі овалу або конуса – ось складові освітлення в стилі модерн. Вітається складність форм, хитромудрість малюнка, рослинні елементи. Кожна деталь повинна підкреслювати стиль, смак, розкіш. Модерн любить багато ваз і статуеток, диванних подушок і шикарних картин. Причому в декоративних елементах повинні бути присутніми рослинні мотиви, елементи живопису, композиції з комахами.
В період свого зародження даний стиль був верхом несмаку і поганого тону. Оформляти приміщення в такому стилі мало хто наважувався. Але минув час. У сучасному світі в ар-нуво є свої послідовники й критики, але байдужих немає.
•