Автор: MILLION
29 Вер. 2021

Що таке стиль модерн в інтер'єрі? Лайфхак по популярних напрямках дизайну

Модерн в дизайні інтер'єру  досить складний стиль. Його важко реалізувати новачкові. Його зародження відносять до кінця 19 століття. Асоціації різні: сучасність, яскравість, оригінальність. Цей стиль як і раніше на піку популярності. Чим же модерн так приваблює дизайнерів?

Характерні риси

Відразу варто сказати, що особливої ​​конкретики немає. З першого погляду можна сказати, що це стиль модерн. Адже тут присутні багатогранність і змішання. Іноді дизайнери використовують другу назву «ар-нуво».

Основні риси модного напрямку:
  Це звивисті лінії і закруглені кути. У приміщенні часто зустрічаються асиметричні напівкруглі кімнати, звивисті коридори;

  В цей стиль легко вписати будь-яку сучасну техніку: домашній кінотеатр, кухонну техніку, будь-яку акустичну систему;

•  Палітра кольорів така різноманітна, що характерний колір вибрати важко. У перевазі – сірі, червоні, коричневі відтінки. Тут можна зустріти таке поєднання, як бузкові крісла і сіра стіна, червоні подушки і бежевий диван;

  Рослинний орнамент у пошані: квіти таі бутони, листя і стебла рослин завжди в центрі уваги. Листя, жуки, птахи, метелики на шпалерах або квіти на стільцях – все це модерн;

•  Ліпнина, вітражі, текстиль, кераміка, бронзові статуетки в інтер'єрі дають зрозуміти, що приміщення оформлене в стилі ар-нуво;

  Меблі також мають плавні лінії й вигини. Сама мебль відрізняється об'ємністю, пишністю. Переважає драпірування та оббивка. Вона повинна поєднуватися з малюнком на шторах, шпалерах;

 

Лайфхак при оформленні

Пропонуємо деякі поради щодо оформлення квартири в стилі модерн:

Цей стиль любить все велике, тому приміщення повинно бути досить містким. Наприклад, у квартирі – студії зручно зонувати простір.

Ніяких гострих кутів і перегородок. Зонувати простір зручно за допомогою меблів, килимів, малюнка на підлозі.

Ар-нуво допускає всілякі відхилення кольору. Важливо вибрати колірний акцент, а після легко буде підібрати певні поєднання. Наприклад, якщо хочеться зробити акцент на меблях, то картини, килими, інші деталі декору повинні бути в приглушених тонах. Якщо хочеться виділити авторські вітражі або фрески, то все інше вибирайте в пастельній гамі.

Акцент на стінах робити не варто. Як правило, їх оформляють у непомітні кольори, підбирають рослинний орнамент у вертикальному положенні.

Стеля в приміщенні моє бути яскравою зоною. Тут дизайнери можуть додати ліпнину з гіпсу або елементи різьблення з дерева. Хвилеподібні лінії, рослинні вигини, асиметрія - ось основні мотиви ар-нуво.

Підлогове покриття в модерні завжди гармонійно вписується в загальну стилістику приміщення. Пол, як правило, становить одну колірну гамму зі стінами. Матеріал при цьому найрізноманітніший: плитка, паркет, камінь, ламінат.

Меблі підбираються особливо ретельно: тут немає чітких кутів, є закруглені звивисті спинки, ніжки химерної форми. Часто мебель декорована вітражними деталями, візерунками. Але колір повинен бути природний. Зайвих предметів бути не повинно, захаращеність не вітається.

Що стосується освітлення, то тут характерна об'ємність, вкраплення елементів кришталю, вітражних композицій, кованих деталей. Люстри з кришталю, торшери з металу упереміж з деревом, бра у формі овалу або конуса – ось складові освітлення в стилі модерн. Вітається складність форм, хитромудрість малюнка, рослинні елементи. Кожна деталь повинна підкреслювати стиль, смак, розкіш. Модерн любить багато ваз і статуеток, диванних подушок і шикарних картин. Причому в декоративних елементах повинні бути присутніми рослинні мотиви, елементи живопису, композиції з комахами.

В період свого зародження даний стиль був верхом несмаку і поганого тону. Оформляти приміщення в такому стилі мало хто наважувався. Але минув час. У сучасному світі в ар-нуво є свої послідовники й критики, але байдужих немає.

Рекомендуємо почитати

Андрей Буренок: «Вся энергия – во мне!»

Про принца Гаррі і Меган Маркл знімуть ще один фільм

Традиционная асимметрия и черный в показ Yohji Yamamoto