Автор: MILLION
03 Вер. 2019

Найчорніший: BMW випустила автомобіль, який поглинає сонячне світло

Компанія BMW випустила найчорнішу версію свого купе X6. Авто пофарбоване за технологією Vantablack – нанесення чорного пігменту, який поглинає 99% світла.

.

.

Технологію Vantablack винайшли британська компанія Surrey NanoSystems у співпраці з креативним агентством Levitation 29. Тестовий X6 був покритий пігментом Vantablack в спреї. Пігмент складається з мікроскопічних вуглецевих нанотрубок, які в 5000 разів тонші за людську волосину.  Завдяки цій технології на покритті автомобіля практично повністю відсутнє відбиття. Світло, потрапляючи на поверхню, майже повністю поглинається (на 99%), а не відбивається, проникаючи між трубками.

.

.

BMW X6 став «першим і єдиним автомобілем у світі», який не відбиває предметів та об’єктів.

Здатність Vantablack поглинати світло змушує людське око сприймати його як щось двовимірне, що інтерпретується мозком як «діра» або «порожнеча». Тому розробники залишили 1% відбивання світла, щоб людина сприймала тривимірну форму автомобіля й особливості будови його корпусу.

.

.

За словами його творців, проект був задуманий для розваги, але водночас «передова» розробка дозволить приховати конструктивні особливості автомобіля, тримаючи його ніби під тканиною.

.

.

«Внутрішньо ми часто називаємо BMW X6 «Звір», зазначив Хуссейн Аль Аттар, дизайнер BMW X6. Покриття Vantablack VBx2 підкреслює цей аспект і робить його особливо загрозливим».

.

.

Вперше автомобіль представлять на франкфуртському автосалоні, з 12 по 22 вересня.

.

.
Джерело

Рекомендуємо почитати

«Эмми-2019»: кто заслужил премию? Мини-сериал «Чернобыль» получил целых три.

TAG Heuer представил новые часы вдохновленные автогонками

Алексей и Юлия Юзефовы: синергия прагматичного мышления и творчества