Author: MILLION
22 Oct. 2020

Ексклюзивне інтерв'ю: проєкт APOSTOL

Наталія Романюк – власниця та засновниця Incognito™ та її відверте зізнання: чому вирішила стати письменницею.

"Починаючи з вересня 2019 р. в моєму житті відбувалися події, які міг пояснити тільки священник. Період усвідомлення, що мені доведеться змінити сферу діяльності був нелегким і тривав близько року. Він зовсім не схожий на буденні дні звичайної людини – супроводжувався купою неприємних фізичних процесів мого організму. Звичайно, не обійшлося без молитов. По благословінню та під контролем свого духовного вчителя вчилась молитві. Пережиті відчуття записувала у щоденник. Сьогодні по них можна писати книжки" – ділиться  героїня.

Наталіє, нещодавно ви отримали титул Mrs. Top Textile Design Expert на міжнародному конкурсі краси для успішних жінок Mrs. Ukraine International 2020. Чи були цікаві пропозиції співпраці після вашої участі в цьому урочистому заході?

Протягом всього часу підготовки до конкурсу та після нього продовжують надходити пропозиції партнерства, пропонують участь у різних заходах за кордоном та контракти. Але зараз, особисто для мене, вони не перспективні. Звичайно, я відкрита до нових проєктів і з повагою розглядаю кожне запрошення, але дуже відповідально ставлюсь до вибору майбутніх напрямків.

Плануєте надалі продовжувати займатися своєю діяльністю у сфері текстильного дизайну?

Не зовсім. Я вирішила стати письменницею. Зараз згадую, що студенткою дуже любила писати твори, але тільки через 15 років остаточно прийшло усвідомлення реалізувати себе cаме в такій сфері діяльності.  Думаю також про написання картин. Маю хист до малювання. Дитиною мріяла бути художницею.

Улюбленими предметами в період навчання, напевно, були література та малювання?

В школі, так – малювання. А в коледжі та університеті кожна дисципліна була по своєму цікавою. Нещодавно, навіть згадувала одну історію пов'язану з цим.

Коли вчилася в коледжі, захоплювалася креслярськими шрифтами. Якось, упродовж всієї ночі оформлювала домашню роботу з креслення, а зранку приїхала її здавати. Викладач сказав: "Шрифти занадто ідеальні!" – поставив двійку. Я не стала сперечатися. Погодившись запропонувала умову: перепишу після занять всю домашню роботу в його присутності. Після такого "парі" викладач виправив "незадовільно" на "відмінно".

Часто задумуюсь, що ця ситуація точно відзеркалюєте моє відношення до життя і людей.

Ваша робота в Incognito™ припиняється і будете займатися письменницькою діяльністю?

Це рішення приймала майже два роки. Так, припиняється. Incognito™ – текстильний дизайн без стереотипів, можливо, трансформується й обере інший напрямок.

На сьогодні, в рамках міжнародного конкурсу я нагороджена титулом Mrs. Top Textile Design Expert 2020. Очевидно, що у сфері текстильного оформлення інтер'єру, особисто для мене, перспективи подальшого розвитку вичерпались.

Все, чого прагнула з цим проєктом – у мене є. У майбутньому, можливо, навчатиму когось.

Чому ви вирішили писати книжки?

Це все життя. В якийсь момент точкою відповідальності за нього стає твоє призначення. Божественне призначення кожної людини.

Тривалий період, починаючи з 2017 р., був присвячений особистій трансформації. Було багато питань, але мало відповідей. Я вирішила це виправити. З часом зрозуміла, деяких питань не існує зовсім!

Потім настав час долати інші вершини, з'явився духовний вчитель. До цього часу я була, звісно, атеїстом. За його рекомендаціями та настановами вивчила певну кількість духовної літератури та знайшла відповіді на свої "чому". Починаючи з вересня 2019 р. в моєму житті відбувалися події, які міг пояснити тільки священник.

Період усвідомлення, що мені доведеться змінити сферу діяльності був нелегким і тривав близько року. Він зовсім не схожий на буденні дні звичайної людини – супроводжувався купою неприємних фізичних процесів мого організму. Звичайно, не обійшлося без молитов. По благословінню та під контролем свого духовного вчителя вчилась молитві. Пережиті відчуття записувала у щоденник. Сьогодні по них можна писати книжки.

Я могла поринути в читання і днями вивчати духовну літературу. В період карантину – це було по 10-12 годин на день. Зараз також вивчаю багато, дещо і на пам'ять. Такий підхід був поступовим та тривалим. Не поспішаючи, крок за кроком, день за днем – відкривала щось нове.

Мене навчили, що читання Біблії – не простий процес, а читання молитов – тим паче! Строга і любляча дисципліна духовного вчителя сформували правильне відношення до духовних знань, молитви та віри в цілому. Без нього цей шлях був би неможливим і страшенно небезпечним!

Декілька місяців тому остаточно прийняла рішення назвати проєкт APOSTOL. Назви своїм ідеям даю виключно сама – це вже закон. Вони формуються у мене і затверджуються, як правило, упродовж шести місяців. Мрію створити логотип таким же неординарним, як і в Incognito™. Деякі ідеї вже є.

Офіційною датою створення APOSTOL принципово анонсовано 23 жовтня. Це дата вшанування пам'яті преподобного Амвросія Оптинського.

Оптина пустинь – місце особливе, а оптинські старці – велике джерело духовних знань. Преподобний Амвросій, серед старців, займає чільне місце та відіграє важливу роль у моєму житті. У нього та інших святих отців я навчилася важливим речам.

Мені цікаво вивчати феномен "старецтво", аскетичну схильність в різний період життя святих та їх високу духовну досконалість.

APOSTOL не має за мету нав'язувати свої думки на рахунок віри. У мене є особистий, прожитий досвід. Вважаю, живі знання – ціннішими за будь-яку теорію, а вірогідний – не той, хто від себе вчить, а хто опирається на вчення святих отців. Це моє глибоке переконання.

Ви дуже цікаво, але, все-таки, таємничо все розповідаєте. У вас є певні духовні дарування і надздібності?

Непросте питання. Є те, чого я не можу розповісти публічно.

Вважаю, духовне ми можемо прийняти в себе тільки тоді, коли вже готові до цього душевно. Це складний шлях, а смиренність – це коли думаєш, що робиш на "два" (як в тому випадку з кресленням і викладачем у коледжі).

Високий рівень душевних і духовних можливостей – це велика відповідальність, яка повинна підтримуватись високим рівнем любові. Це закон. Порушивши його – падає вся збудована споруда.

Дуже радію тому, що люди, які пройшли досвід спілкування зі мною в непростий період їхнього життя – навчились приділяти більше уваги саме своєму душевному стану. З деякими тісно спілкуємось вже понад рік. Трансформація суттєва – так стверджують самі.

Бувають і випадки, коли люди так і не зрозуміли, що незнання закону не звільняє їх від відповідальності перед ним. Дивно, що злочинців, які принижують наше тіло і добробут, ми ненавидимо, а злочинців, які розбещують наші душі, ми поважаємо і любимо. Хто винищує любов і завдає шкоди своїй та іншій душі, звичайно, будуть покараними.

Вірю, APOSTOL знайде свою аудиторію і прихильність серед читачів. Ділитися знаннями – приємно. Напевно, мій час настав і я прийняла факт, що подібний проєкт існуватиме.

На якому етапі знаходиться сьогодні проєкт та коли вийде ваша перша книжка? Напевно, у неї вже є назва?

Проєкт я запланувала ще рік тому. За рядом обставин раніше його не анонсувала. Зараз активно шукаю меценатів. APOSTOL буде міжнародним, потрібна неабияка фінансова підтримка. Коли мені ставлять умови бізнесу з цим проєктом – я відмовляю. У такій точці розумію, – людина іншої свідомості та це закінчиться не зовсім позитивно. В першу чергу – для неї.

Поки не роблю прогнозів з конкретними строками виходу. Назва першої книжки декілька разів уже змінювалася, тож не факт, що до кінця вона залишиться сталою.

Як знайти духовного вчителя – ваша думка?

Переконана, коли готовий учень – знайдеться й учитель. Думаю, в наш час, Сам Бог виступає поводирем та згодом людина, якій зможеш довіряти з'явиться. Але для того, щоб це відбулося, треба любити та бути готовим свідомо і твердо слідувати добру і прислухатися до голосу совісті.

Прагнути до щастя – це?

Хтось шукає щастя, а хтось досконалості. Увесь світ прагне до щастя і, як правило, щастя – це мати щось матеріальне. Навіть любов ближніх та друзів сумнівна – це прив'язаність.

Звісно, це абсолютно нормально і я ні в якому разі цього не засуджую! Водночас зі щастям є вищі якості людської душі – це досконалість.

На мою думку, щастя – це частинка Бога в тобі. Бо ж слово "щастя" має той самий корінь, що і слово "частина".

На вашу думку – в чому полягає секрет довголіття?

Довголіття закладається в серце генетично. Кількість запланованих серцевих скорочень, певною мірою, уже кодується на третій день зачаття – коли утворюється серце.  Проаналізувати довголіття можна шляхом вивчення свого роду до третього або четвертого покоління. Хочеш знати, як буде у тебе – подивись на своїх батьків.

Так написано в Біблії: "Що дотримує милість для тисяч, що вибачає провину й переступ та гріх, та певне не вважає чистим винуватого, бо карає провину батьків на дітях, і на дітях дітей, і на третіх, і на четвертих поколіннях" (Вихід 34:7).

Секрет довголіття в покаянні. Покаяння – це життя.

Чому існують різноманітні хвороби?

Той, хто не може прийняти очищення душі через людей, отримує очищення через хворобу. Хто не може прийняти очищення через хворобу, отримує смерть або невиліковне захворювання.

Я планую немало писати про смерть у своїх книжках. Більшість сприймають такий фінал невтішним, а деякі роками не можуть знайти відповіді на запитання або відчувають особисту провину.

6 жовтня цього року загинув мій брат у ДТП, а 1 жовтня йому виповнилося 19 років. З моменту ДТП він не опритомнів. Проте, мені вдалося налаштувати сім'ю на правильне відношення до цього факту і думаю, мені є що сказати іншим.

З чим можна порівняти життя людини?

Із ростом і розвитком зерна пшениці. Оболонка зерна – наше тіло, проростання та утворення стебла з колоском – це дух.

Найстрашніше – це?

Знати майбутнє і не мати змоги його змінити, або бачити, коли в людини немає сил залишити гріх і вона помирає.

Ваше ставлення до ненависті?

Це відсутність любові, а не наявність ненависті.

Не допусти щоб?

Гординя стала твоєю згубою.

Ваше відношення до словосполучення "не можна"?

Не можна до себе, а не до інших.

Багатство шкодить людині, яка прагне удосконалюватись духовно?

Шкода не від того, що людина багата, а від того, що в неї є можливість грішити. Не багатство біда, а поклоніння йому.

Ваша улюблена цитата?

"Де просто, там янголів зі сто, а де багато складного, там жодного. Де немає простоти, там одна порожнеча" – Преподобний Амвросій Оптинський.

Що нас чекає завтра – ваша думка?

На нас чекає радість, якщо будемо щиро прагнути цього.

На що схожий світ?

Коли намагаєшся відчути Божественне "я", дуже цікаво змінюється твій стан. Спочатку розпливається форма і стають не важливими розміри квартири, у якій ти живеш, перестають хвилювати дачі та машини. Все це спочатку стає іграшковим, а потім напівпрозорим.

Потім втрачають вагомість всі плани й цілі. Здійсняться чи ні твої бажання – зовсім не важливо, важливо те, що у тебе зараз відбувається в душі. І, коли починає зникати значущість почуттів і бажань всередині, немов би, з'являється і збільшується сяйво. І в міру того, як зменшується залежність від навколишнього світу, світ перестає здаватися грубим і жорстоким. Він стає все більш ніжним і беззахисним. Він стає схожим на любов!

E-mail: apostolukraine@gmail.com

Recommend reading

Grand Admiral Resort & SPA приглашает на SLIM-уикенд: ради идеального тела

Весеннее равноденствие 2020 года принесло самую раннюю весну за 124 года

Макияж в дополнительной реальности от YouTube