Author: Kseniya Goncharova
08 Apr. 2020

Open your mind: медитативний острів Балі

Як не крути – це ідеальне місце за всіма параметрами. Тут є все для абсолютного щастя. Сонце, океан, природа, храми, пальми, хвилі і багато вільного часу на роздуми про життя та своє призначення. Балі – місце, що збирає творчих та сміливих людей з усього світу. Острів, уподобаний хіпі та серферами. Якщо ви ще там не були, Lady Million надихне вас на цю незабутню подорож.

Чому варто обрати саме Балі?

Тому що це не просто райський острів, а місце зі змістом. На Балі розташовано понад 20 000 храмів. Є припущення, що храмів тут більше, ніж житлових будинків. Історія острова невід’ємна від релігії, і ця обставина дуже впливає на життя балійців та гостей Балі. На острові – дуже творча, духовна, але водночас розслаблююча атмосфера. Тут все надихає на нові ідеї, плани, переосмислення життя та відновлення сил. Сюди їдуть, щоб відірватися від негараздів, буденності, офісних буднів. І багато хто з туристів, якщо не вирішує залишитися на Балі жити, повертається в майбутньому сюди знову і знову.

Як спланувати подорож?

Балі – досить великий острів. Узбережжя тягнеться на 140 кілометрів зі сходу на захід, та на 80 кілометрів з півночі на південь. Тут проживає близько 5 мільйонів жителів. Острів поділяється на декілька регіонів. Серед них є більш та менш туристичні. В деяких частинах Балі океан прийнятний тільки для занять серфінгом та не підходить для купання. Тому, щоб скласти повне враження про острів, слід пожити в різних місцях. Все залежить від того, для чого ви приїхали на острів, та чого потребуєте.

Райони Балі Кута та Семіньяк більше підходять для поціновувачів недорого шопінгу та нічного життя. Букіт – місце для досвідчених серферів. В Чангу кожен знайде щось для себе. Тут багато симпатичних кафе та клубів, але є і пляжний відпочинок та хвилі для катання на дошці. Амед – містечко для дайверів. Убуд – культурна столиця Балі. Підійде для тих, хто займається йогою та хоче дослідити центр острова. Райони Нуса-Дуа, Джимбаран, Санур, Ловіна та Чандідаса – ідеальні місця для пляжного відпочинку. Тож, краще подорожувати. Але пам’ятайте – громадський транспорт на Балі дуже слабко розвинений, а дорогі – погані та вузькі. Найкращий та найшвидший транспорт – орендований скутер (5-10 доларів на день).

Природа та погода на Балі близька до реклами славнозвісного батончика Bounty. Туристичний сезон тут не припиняється навіть в сезон дощів (з листопада по березень). Навіть в цей час на узбережжі тепло та сонячно. Дощі короткі, та часто йдуть виключно вночі. Температура ніколи не опускається нижче від +26-30 градусів. Але найкращий період для відвідування Балі – з квітня по вересень. Саме в ці місяці на острові випадає найменша кількість опадів та не буває занадто спекотно.

Летіти до Балі досить довго, різниця в часі з Україною суттєва – 5 годин. Тож подорож краще планувати довжиною не менше ніж на два-три тижні. Але ідеально пожити на Балі місяць-півтора, щоб повністю зануритися в атмосферу острова.

З житлом проблем немає. Тут багато вілл, гестхаусів, хостелів та готелів на будь-який смак та бюджет. Але, звичайно, бронювати житло слід заздалегідь та через перевірені сайти після ознайомлення з реальними відгуками туристів.

Що робити на острові?

Споглядати природу. Балі – це озера, вулкани, водоспади, вічнозелені тропічні ліси, пальми, рисові, бананові та кавові плантації, океан, гори, пляжі... Природа острова дуже різноманітна та дійсно дуже красива.

Робити ідеальні фото для Instagram. Чого тільки варті гойдалки посеред джунглів на довгих канатах! Або басейни з видом на рисові поля, залиті променями ранкового сонця. Чарівний рожевий захід сонця на океані… Балі – це ідеальне місце для незабутніх та яскравих світлин.

Зайнятися серфінгом. Якщо ви ніколи цього не робили, то саме час ризикнути. Балі – це Мекка серферів з усього світу. Тут багато шкіл та інструкторів з цього виду спорту.

Відвідувати храми. Як ми вже казали, на Балі храм – майже в кожному будинку. Але головні та найзначущіші: Pura Besakih, Pura Taman Ayun, Gunung Kawi, Pura Ulun Danu Bratan, Pura Tirta Empul, Pura Luhur Lempuyang та інші.

Купатися та засмагати. Острів омивається Індійським та Тихим океанами. Температура води +26-28. Тож це ідеально для тих відпочиваючих, хто хоче набути шоколадного кольору та накупатися на рік вперед.

Пити каву. На Балі є безліч дуже затишних кав’ярень. Кава на острові – майже священний напій, який використовують навіть у релігійних церемоніях. Її п’ють завжди та всюди. Кавові плантації відкриті для туристів, і ви можете на власні очі побачити, як росте робуста, арабіка, та як виготовляють найдорожчу каву у світі – Kopi Luwak.

Займатися йогою. Балі – острів, де шукають себе. Тому йогою тут займаються багато і професійно. Краще місце для занять йогою на Балі – Убуд або окремо розташовані в різних віддалених куточках острова йога-ретрити.

Цікаві факти про Балі

1. В середньому Балі відвідує понад 2.5 млн. туристів в рік.

2. За один раз в балійських банкоматах можна зняти трохи більше 300$.

3. Працювати на острові ніколи, оскільки щорічно тут налічується 230 вихідних днів.

4. На Балі функціонує відразу три календарі. Перший – прийнятий у всьому світі. Другий має назву Павукон та представляє календар явансько-балійських народів. Третій – Сака – є загальним для всіх індуїстів.

5. Рис найпоширеніший продукт на острові. Жителі вважають його їжею богів, тому зустріти страви з нього можна на будь-якій урочистості.

6. Острів відкрили для відпочинку хіпі, які певний час мешкали на території Куті. В результаті «паломництва хіпі» уряд Індонезії вирішив зайнятися розвитком курорту і туризму. Благополучному розвитку посприяли Світовий банк та ООН, які вклали кошти для туристичного розвитку Балі.

Inspiration

Перед поїздкою на Балі подивіться фільми: «Їж, молися, кохай…» та «Барака».

• 

Recommend reading

ТОП-бренды модного лета 2019

iPhone Photography Awards 2019: стали известны победители

В Японии открывается первое в мире кафе-ресторан Louis Vuitton