Author: Kseniya Goncharova
04 Jan. 2020

Євген Смерековський: «Всі можливості для життєвого успіху закладені в нас самих»

Наш герой уособлює в собі всі якості справжнього чоловіка в кращому сенсі цього слова. Євген Смерековський – талановитий лікар, творча людина та турботливий батько, який допомагає своєму маленькому сину Євгену стати зіркою модельного бізнесу всеукраїнського та світового масштабу. І команді Смерековських чудово вдається здійснювати всі мрії та плани. Батько, котрий успішно виховує сина самотужки, розказав Lady Million про те, як розгледіти таланти своєї дитини, про свої принципи виховання, підтримку в родині та свої життєві орієнтири.

•  

• 

Рідко коли можна побачити таку синергію в стосунках між батьком та сином, котра панує в вашій родині. Розкрийте секрет вашого батьківського виховання. На чому воно базується?

Я хірург вищої категорії з вісімнадцятирічним досвідом роботи. На добових чергуваннях рятую людські життя, після яких повертаюся додому з відчуттям, що вдома на мене чекає найрідніша людина – 6-річний син Євген, якого виховую самостійно. Кожен з батьків керується своїми правилами виховання, має свої стилі, підходи, принципи та цінності, які суттєво різняться. Але не потрібно забувати, що дитина – особистість, яка має свою думку, характер, емоції, світогляд.

Основні мої принципи виховання – це довіра та взаєморозуміння у стосунках батька та сина. Фундамент цього я заклав ще з раннього віку свого сина. Я даю йому зрозуміти, що батько – це людина, на яку він може розраховувати в будь-яку хвилину, людина, яка зможе його почути, зрозуміти та допомогти йому, коли в цьому буде потреба. Крім того, я завжди розмовляю з сином, як з рівним, дорослим. Завжди прислухаюся до його думок та побажань. Спочатку ми все обговорюємо, потім приймаємо спільне рішення.

Я намагаюсь жодним чином не пригнічувати його право на власну думку, тільки вказую на певні його недоліки, підказую шляхи їх вирішення. Хвалю, якщо у сина щось виходить, вітаю його самостійність і незалежність. Але не сварю, якщо Євген зробив щось не так. Завжди пояснюю, як треба чинити правильно.

Чоловіка треба виховувати змалечку. Я вже зараз намагаюся привити Євгену правильне ставлення до жінок, вміння відповідати за свої слова і вчинки, відстоювати себе та свою правоту, виконувати обіцянки. Пояснюю сину, що в житті не завжди все складається так, як ми хочемо. Вчу, що важливо вміти і перемагати, і програвати. Тому син і відкритий до спілкування зі мною.

Для мене на першому місці – син, на другому – робота. Хочу для нього всього найкращого. Мрію, щоб він виріс щасливою людиною, тому завжди знаю, заради чого живу і працюю. Саме син дає мені сили працювати у важких умовах сучасної української медицини, не здаватися, не падати духом та не поїхати працювати в одну з клінік Європи. Моя мотивація – бути успішним, оскільки Женя рівняється на мене. А я, в свою чергу, стараюсь належно виконувати свій батьківський обов'язок. Ми разом з сином змінюємо стереотипи, показуючи своїм прикладом, як можна стати успішними.

• 

Ваш син, не дивлячись на свій юний вік, вже має неабиякий досвід у модельному бізнесі. Як розпочалася його кар’єра?

З раннього дитинства Женька із захопленням любив позувати, коли я його фотографував. Дебютна професійна студійна фотосесія відбулася у вересні 2017 року для першого випуску нового престижного глянцевого журналу, на яку він прийшов разом зі мною. Моє інтерв’ю публікували в поточному номері глянцю. У наступних випусках цього ж глянцю вже окремо стали публікувати фотографії діток. Сина стали запрошувати на особисті студійні фотосесії. Так він став брати участь у багатьох різноманітних фотопроектах журналу. За період 2017-2019 років Євген став героєм багатьох публікацій та одним з найкращих моделей журналу. Поступово стали надходити запрошення від фотографів для різних тематичних фотосесій в різних образах. Євген був моделлю фотопроектів в Словаччині, Франції, Італії (Гарда, Верона, Мілан, Флоренція, Ріміні), Словенії, Угорщині (Ніредьгаза, Дебрецен, Будапешт).

В грудні 2018-го року відбувся дебютний вихід на подіум – запрошення та участь у благодійному дизайнерському показі в місті Хуст. Згодом, разом зі мною, він став окрасою обкладинки та головним героєм новорічного випуску глянцевого журналу, де набув популярності та прихильників. В лютому 2019-го року він став головним героєм одного з випусків дитячої телевізійної програми «Дитячий простір» («21 канал», Ужгород).

Після цього стали надходити пропозиції з усієї України, які додали йому впевненості у власних силах. Це стало додатковою мотивацією для розвитку в модельному напрямку. Син став набувати колосальний досвід спілкування з дітками різних вікових категорій. І я помітив, що в нього стали формуватися лідерські якості. Він навчився бути розкутим перед фото- та відеокамерами, йому подобається комунікувати з глядацькою аудиторією. Кожна фотозйомка для нього – це своєрідна гра, яка приносить йому задоволення. Я завжди поруч з сином, підтримую його, роблю відеозйомки. Потім ми разом розбираємо кожну фотосесію, репетицію, модельний показ. Ми завжди обговорюємо певні недоліки та шукаємо шляхи їх вирішення.

• 

• 

Чого Євген Євгенович встиг досягти за ці роки? Які звершення плануєте найближчим часом?

Починаючи з березня 2019 року, у Жені дуже багато досягнень:

– він взяв участь у різноманітних показах: Дитячий благодійний весняний бал та модельний показ у м. Львові; LolaKIDS FEST та UKRAINIAN KID’S FASHION WEEK Spring/Summer 2019 в м. Київ; UKRAINIAN KID’S FASHION WEEK на Хрещатику; FASHION FEST by Ukrainian People «Зіркові діти»; Junior Fashion Week та у IV міжнародній «Битві дитячих модельних агентств» у м. Київ, а також у показах в рамках «Зимового Балу» з TV START 2019;

– був моделлю багатьох відомих брендів: Be easy, Galushko Kids, Gufo Kids, VIRA STYLE, «Ельфик», Original Marines, Fajna Panna, Natli Datzka, My Angels dress, See Arsi;

– взяв участь у різноманітних фотопроектах та був опублікований в багатьох всеукраїнських глянцевих журналах (STATUS, Gossip Magazine, Ukrainian People, СOOL kids, LolaKids, «Пастьєра», Fashion Today, EVENT WORLD, BON KIDS, Monet, «АДМІ», Man, Podium real, Milady, «МИР Детства и Чудес», «Справи сімейні») та фотокнигах («ТОП-100 Kids Models 2019», «Найвидатніші діти України», Fashion Models, «Зіркові діти 2019», «Сучасні Принци і Принцеси 2019»), каталогів Man та Milady;

– разом зі мною був обличчям обкладинок журналів STATUS, EVENT WORLD та «АДМІ»; окремо був обличчям обкладинок журналів «Пастьєра», LolaKIDS, Zolotarenko, каталогу Man, фотокниги Fashion Models, енциклопедії дитячих талантів «Найвидатніші діти України»;

– отримав нагороди та відзнаки: BEST TOP-100 KID’S MODELS, «Видатна дитина століття 2019», BEST BOY MODEL 2019, «Найталановитіша Зірка Країни 2019», Fashion Model, «Маленька Зірка України», «Модель подіуму», «Зіркова дитина 2019», «Принц журналу АДМІ», «Українська Супермодель 2019», «Сучасний Принц 2019», «Новорічний красень року 2019», «Новорічна Зірка 2020»;

• нагороджений відзнакою BEST Podium model 2019, дипломом і стрічкою New Face Model 2019 на І Всеукраїнському професійному конкурсі моделей;

•  переможець Національної премії Superstar Kids Awards 2019 в номінації «Успіх року»;

•  ввійшов в «ТОП-100 Kids Models 2019» за версією глянцевого журналу LolaKIDS; «100 самих красивих дітей України» за версією ювілейного глянцевого журналу Fashion Today; третю дитячу енциклопедію «Найвидатніші діти України»; «100 самих красивих дітей України. Christmas edition» за версією новорічного випуску глянцевого журналу Fashion Today;

– став обличчям рекламної кампанії модної дитячої премії «Пломбір» в 2020-му році;

– знімався для реклами приватної клініки «МедЛайн» (м. Київ), медичного центру PREVENTION (м. Ужгород);

– учасник відеозйомки соціального ролика для глянцевого журналу Ukrainian People (м. Київ);

– разом зі мною – герой кількох сюжетів «21 канал», Ужгород, та двох прямих ефірів в «Ранок з UA: ЗАКАРПАТТЯ» на каналі «UA: ЗАКАРПАТТЯ»;

– один з головних героїв програми «Мій тиждень з Мирославою Гараздій», канал TV21 Ungvár;

– головний герой двох випусків дитячої телевізійної програми «Дитячий простір» («21 канал», Ужгород);

– модель модельних агентств LolaKIDS та Vita MODELS, продюсерських центрів Babyphotostar та CriSse Production Center;

– нагороджений відзнакою BEST Podium model 2019, дипломом і стрічкою New Face Model 2019 на І Всеукраїнському професійному конкурсі моделей;

– на ІІ Всеукраїнському фестивалі краси, моди і таланту «Міс Україночка та Містер України 2019» став переможцем у своїй віковій категорії та здобув титул «Міні Містер України 2019 WINNER», нагороджений короною, дипломом, медаллю та стрічкою переможця.

Крім того, здобув титули «Найкрасивіший Містер України 2019» (нагороджений статуеткою, дипломом, медаллю та стрічкою) та «Містер України 2019» (нагороджений короною, дипломом, медаллю та стрічкою переможця). Уже наступного року буде в журі цього фестивалю.

Окремою нагородою для сина стало запрошення на 112 канал від чарівної ведучої «Вечірнього прайму» Еліни Бекетової.

В рамках цього ж фестивалю мене нагородили стрічкою, медаллю та дипломом «Тато Року 2019». Окрім того я отримав премію журналу Ukrainian People «100 українців» в номінації «50 успішних чоловіків України».

• 

• 

Покази, зйомки, проби – це все нелегкий шлях. До того ж, це потребує постійного розвитку. Розкажіть, як ви розвиваєте здібності Євгена?

Дитина сама показує своє захоплення. Треба просто уважно придивлятися та дослухатися до неї, не примушувати займатися тим, що їй не до вподоби.

У нас творча сім’я. Мій батько – фотограф, художник. Моя сестра чудово грає на фортепіано, співає, малює. Я теж причетний до творчості: граю на трубі, захоплююсь фотографією.

Творчі здібності сина я став помічати з 3-х рочків. Після перегляду першої вистави ростових ляльок «Щенячий патруль» він вдома змоделював сцену з персонажами та відтворив цю виставу у своєму виконанні. Потім такі ж вистави відтворював у дитсадочку, залучаючи й інших діток. З того часу ми часто відвідували подібні перформанси.

Женя дуже пластичний, легко передає танцювальні рухи. Але заняття з танців поки відвідувати не хоче. В школі відвідує гурток малювання. Додатково поглиблено вивчає англійську мову, займається плаванням.

Цікаво, що, маючи такий насичений графік занять, поїздок та творчих виступів, Женя не втомлюється, а стає ще більш енергійним. Виступи, дефіле, фотосесії приносять йому масу задоволення та позитивних емоцій. А коли сина питають про досягнення, він реагує дуже стримано, хоч і розуміє, що в певній мірі він вже є зіркою. Нагородами для нього є різноманітні ігрові заклади, іграшки, цікаві поїздки тощо. Найбільше я пишаюся не його заслугами, а тим, що в свої шість років Женя вміє критично оцінювати ті чи інші події, приймати власні мудрі рішення.

За фахом ви – хірург. Ця професія вимагає великої концентрації, глибоких знань, багато часу і енергії. Як вам вдається настільки успішно поєднувати виховання та розвиток кар’єри сина і напружену роботу лікаря?

У своєму житті кожна людина може досягти багато чого. Головне – не лінитися, кожен раз ставити певну мету, мати бажання до її реалізації, правильно організовувати роботу, планувати та використовувати свій час. Важливо мати бажання досягти чогось в цьому житті та стати успішним.

Я працюю хірургом в державній лікарні та приватному медичному центрі в м. Ужгороді. Погоджуюсь з тим, що в мене нелегка робота (ургентний хірург), яка виснажує як фізично, так і психологічно. Найголовнішими проблемами вважаю надзвичайно низьке фінансування медичної галузі, відсутність юридичного захисту лікарів, мізерну зарплату, яка призводить до відтоку кваліфікованих лікарів та медичних сестер за кордон.

З локальних проблем хочу відмітити пізні звернення пацієнтів в стаціонар, що ускладнює роботу лікарям, подовжує тривалість перебування хворого в стаціонарі та часто призводить до летальних наслідків. Працюючи з пацієнтами різного віку, інтелекту та культури виховання, з пацієнтами, що хворіють на різні захворювання, часто стикаєшся з неповагою хворих та їх родичів. Але я навчився відмежовувати робочі моменти від домашніх, та не змінюю своє професійне кредо: «Ніколи не здаватися, любити людей, бути милосердним, завжди приходити на допомогу та нікому не нашкодити».

• 

• 

Ваш син вже вирішив, яку професію обере в майбутньому? Можливо, він вже планує працювати на подіумах Нью-Йорка і Парижа?

Спочатку Женя хотів бути пожежним, потім – поліцейським. Далі виявив бажання стати, як тато, лікарем. За останніми даними, хоче бути дитячим стоматологом. Час покаже, що він обере.

До роботи у фотостудіях та на подіумах він ставиться, як до улюбленого хобі. Женя вже мав дуже багато фотопроектів та показів в Україні і за кордоном. Від пропозицій з Китаю та Казахстану ми відмовились, у зв’язку з тривалими перельотами.

Яке ваше найзаповітніше бажання та ваша найбільша мрія?

В першу чергу, бажаю синочку міцного здоров’я. Хочу бачити його завжди щасливим, відкритим, життєрадісним та усміхненим. В нього дуже гарна, щира посмішка. Стараюсь максимально уберегти його від життєвих стресів та негараздів, дарувати йому батьківську любов, радість, позитивні емоції. Намагаюсь дати йому хороше виховання та належну освіту. Мрію, що, нарешті, наступить мир, і Євген буде жити в успішній європейській країні – Україні.

• 

• 

Що для вас означає успіх?

Прагнення до життєвого успіху, особливо в молодому віці, властиве практично кожному. Треба тільки навчитися його реалізовувати. При цьому слід пам’ятати, що всі можливості для життєвого успіху закладені в нас самих. Вони зможуть розкритися в процесі нашого особистого росту.

Харизма – це і є любов до своєї справи. Щоб досягти успіху, не варто боятися мріяти. Важливо залишатися оптимістом. Мрії допомагають формувати кінцеві цілі, а відсутність цілей унеможливлює досягнення успіху.

Важливо все планувати. Результатом такого аналізу повинен бути список справ на майбутнє. Варто зосередитися на кінцевій цілі. Адже на шляху до успіху завжди будуть виникати обставини, які відволікатимуть. Потрібно завжди пам’ятати, що усі ми люди, і ніхто не застрахований від помилок. Щоб бути успішним, потрібно розуміти, що неможна зволікати і витрачати час даремно. Успіх кожного з нас залежить від зусиль, які ми докладаємо для досягнення цілей.

Для мене успіх – це позитивний результат, який я отримую від систематичного виконання своєї роботи, за рахунок того, що не боюся боротись за те, що мені необхідно. Я навчився брати відповідальність на себе, став більш зосередженим, дисциплінованим, вдячним. Підтримую нормальний фізичний та енергетичний стан, а найголовніше, я навчився у будь-якому негативі знаходити позитив. Важливо просто радіти кожному дню життя.

• 

___

Photo: Oleksandr Serbinov

Recommend reading

Таких в мире всего 6! Hermès представил часы Arceau Grands Fonds с микромозаикой

В Лос-Анджелесе продали за 250 тысяч долларов Золотой глобус Мэрилин Монро

"Маршмеллоу тест" как способ выработать силу воли!