Автор: MILLION
28 Бер. 2020

Штучний інтелект AI попередить користувача про фальшиві новини

Французькі вчені представили систему раннього попередження про дезінформацію на основі штучного інтелекту. Система буде шукати фальшиві відео, фейкові новини та картинки, які маніпулюють думкою користувача. Дослідження вчених з університету Нотр-Дам опубліковано на сайті навчального закладу.

Більше половини населення світу використовують інтернет. Більше 1,6 мільярда людей використовують Facebook кожен день, в той час як Twitter має ще 145 мільйонів щоденних користувачів. Але наша здатність підключатися до інтернету перевершила нашу здатність розрізняти надійну і ненадійну інформацію. Розвідувальні агенства, політичні партії і шахраї використовують соціальні мережі для поширення зміненого контенту, фальшивих новин і пропаганди.

Широке охоплення соціальних медіа-платформ - їх неймовірна здатність впливати на думки, формувати перспективи і спонукати до дій - означає, що спроби експлуатувати користувачів цих платформ і маніпулювати ними, ймовірно, зростуть. Але з огляду на величезну кількість даних, що генеруються в інтернеті кожну хвилину, системи AI є єдиним інструментом, здатним виявляти і аналізувати тенденції і потенційні загрози, що виникають в результаті дезінформації, в режимі реального часу.

AI буде використовувати контентний пошук зображень за допомогою технологій комп'ютерного зору. Зараз розробники тестують його на пошуку політичних мемів про діючих політиків і майбутніх кандидатів в президенти США.

Розумна система навчалася на 2 млн постах в Instagram і Twitter на прикладі виборів в Індонезії 2019 року, коли обидва кандидати в президенти масово використовували соцмережі для дезінформування населення.

Джерело: tandfonline.com
Джерело: hightech.fm
Photo: Depositphotos. AndrewLozovyi

Рекомендуємо почитати

Почему систематичность важна в бизнесе?

10 исключительных автомобилей от Mercedes-Benz

Неделя моды в Париже. Коллекция Lacoste оcень-зима 2020/2021