Автор: MILLION
18 Лют. 2021

Марсохід NASA Perseverance приземлився на Марсі, щоб почати пошук будь-яких форм життя

Спусковий модуль місії Mars 2020 увійшов в атмосферу Червоної планети 18.02.21. Він здійснив посадку на територію 49-кілометрового кратера Єзеро марсохода Perseverance - найбільш складного в історії апарата, якому коли-небудь доводилося досліджувати марсіанську поверхню.

Perseverance буде використовувати систему посадки «небесного крана», вперше розроблену його попередником Curiosity. При приземленні марсохід звисає з плавучої платформи на тросах і приземляється прямо на колеса. JPL-Caltech / NASA

З нагоди цієї події Європейське космічне агентство опублікувало кілька знімків і карт, зроблених на основі даних, які зібрали апарати Mars Express і TGO. Вони демонструють кратер Єзеро і його околиці.

Суха річкова дельта на території кратера Єзеро. Джерело: ESA / DLR / FU-Berlin

Кратер розташований на кордоні між Долиною Ісіди і Землі сабеї. Перша являє собою гігантську ударну структуру, утворену 3,9 млрд років тому, друга - древнє нагір'я сформувалося в проміжку між 4,1 і 3,7 млрд років тому. На північний захід від нього розташований регіон під назвою Великий Сирт. Він є продуктом потужних вивержень, що відбувалися на Марсі в період між 3,7 і 3 млрд років тому. Таким чином, в породах навколо і всередині кратера Єзеро фактично записана історія Марса.

Кратер Єзеро і його околиці (анотована версія). Джерело: ESA / DLR / FU Berlin

Топографічна карта кратера Єзеро і його околиць. Джерело: ESA / DLR / FU Berlin

Сам Єзеро, згідно з останніми оцінками, має вік 3,7 млрд років. Аналіз супутникових зображень показав, що в далекому минулому ця ударна формація була заповнена водою. У кратері і навколо нього виявлено глинисті мінерали, а в деяких місцях його дно вкрите тріщинами у вигляді багатокутників, зазвичай виникають при висиханні водойм.

Область всередині кратера Єзеро. Джерело: ESA / Roscosmos / CaSSIS

На думку вчених, приблизно 3,5 млрд років тому на території кратера розташовувалася повноцінна річкова дельта, яка проіснувала досить довго. Розрахунки показують, що для формування залишилися після неї слідів і осадових відкладень треба було б від мільйона до 10 млн років. Завдяки сукупності всіх перерахованих вище факторів Єзеро і був обраний в якості місця посадки Mars 2020. Палеонтологи сподіваються, що аналіз матеріалу, що скупчився на кратерному дні, дозволить отримати довгоочікувану відповідь на питання, чи була Червона планета притулком для будь-яких форм життя.

Ви можете слідкувати за подією на каналі NASA.

Источник: https://www.esa.int, https://universemagazine.com/

Рекомендуємо почитати

Детство в голове: ностальгическая капсула The Marc Jacobs

Начало новой истории. Vogue Italia вышел с абсолютно белой обложкой

Изысканный подарок на всю жизнь