Автор: MILLION
05 Май. 2020

Мільярдер К'єлль Інге Рокке будує гігантське дослідницьке судно щоб рятувати океани

Один з норвезьких мільярдерів К'єлль Інге Рокке будує гігантське дослідницьке судно з басейнами, джакузі та вертолітним майданчиком. Але Рокке підкреслює, що це не типова іграшка мільярдера  - це судно, потрібне йому, щоб рятувати океани.

К'єлль Інге Рокке. Фото: Knut Egil Wang для Forbes


16 травня 2017 року Рокке оголосив, що фінансує побудову гігантського дослідницького судна. Корабель будується у співпраці з Всесвітнім фондом дикої природи (WWF) у Норвегії. 181-метрове судно вартістю близько $ 350 млн  планують спустити влітку 2020 року.

Рокке розпочинав як рибалка у віці 18 років, не маючи закінченої середньої або вищої освіти. У 1979 році він переїхав до США, щоб працювати на риболовецьких траулерах на Алясці. Працюючи рибалкою, він заощадив достатньо грошей, щоб купити свій перший траулер. Врешті-решт він заснував American Seafoods Company з офісом у Сіетлі, штат Вашингтон. У середині 1990-х років Рокке повернувся до Норвегії.

У 1996 став основним акціонером компанії Aker, коли його компанія Resource Group International (RGI) придбала контрольну частку акцій Aker. Ці дві компанії згодом злилися. Злиття між RGI та Aker було завершено в січні 1997 року. Aker ASA, - це промислова інвестиційна компанія, інтереси якої зосереджені в нафтових і газових морських активах та морських біотехнологічних секторах. Промислові холдинги компанії включають Aker BP, Aker Solutions, Akastor, Kvaerner, Ocean Yield та Aker BioMarine.

Однак він почав турбуватися про те, яку спадщину він залишить. «Я ніколи не інвестував в інфраструктуру, не збудував жодної дороги, - згадує він. - По суті я просто збираю урожай».

Тому у 2017 році К'єлль Інге Рокке заснував Rev Ocean - некомерційну організацію, яка зараз курує будівництво однойменного судна.

REV Ocean в Тулча, Румунія, серпень 2019 р. Фото: ©Guillaume Plisson. www.revocean.org

Обладнання на борту судна дозволить дослідникам знаходити океанічне сміття, вимірювати атмосферу та море на глибині до 6000 м, у тому числі до 20 метрів під морським дном. Міні-підводні човни, а також підводні та надводні безпілотні літаки будуть у складі судна. Також на судні буде навчальна аудиторія та сім лабораторій. Крім того, корабель зможе збирати з поверхні моря та плавити до п'яти тонн пластмаси щодня без шкідливих викидів. Коли дослідники не будуть використовувати судно, Рокке сам відправиться в плавання у своє задоволення або ж здасть його напрокат, а дохід пожертвує на природоохоронні проєкт.

Прибуття REV Ocean в Братвог, Норвегія, 26 вересня 2019 року. Фото: ©Espen Gjelsten. www.revocean.org

Прибуття REV Ocean в Братвог, Норвегія, 26 вересня 2019 року. Фото: ©Espen Gjelsten. www.revocean.org

REV Ocean в Братвог, Норвегія, лютий 2020 року. Фото: ©Lawrence Hislop. www.revocean.org

REV Ocean в Братвог, Норвегія, лютий 2020 року. Фото: ©Lawrence Hislop. www.revocean.org

Дізнатися більше про місію REV Ocean ⇒ www.revocean.org

Джерело: Вікіпедія

Рекомендуем почитать

«Good Food – здоров`Я тут»

История Skype: кто стоял у истоков самой успешной европейской IT-компании и где они сейчас?

400 тысяч долларов за мастер-класс от визажиста Ким Кардашьян