Author: MILLION
01 Sep. 2019

8 найкрасивіших бібліотек світу

Перше вересня вже настало. На честь дня знань вирішили згадати ті далекі часи, коли читати не з гаджетів, а ходили в бібліотеку. Ми зібрали для вас підбірку світових бібліотек, в яких можна навіть не читати. Деякі мають стародавні будівлі, деякі, навпаки, надсучасні, але всі вони заслуговують бути відвіданими.

.

Бібліотека Джорджа Пібоді — Балтимор, Меріленд (США)

Бібліотека зберігає понад 300 000 томів, багато з яких видані ще в позаминулому столітті. Всі ці видання допомагають вчитися студентам Університету Джона Хопкінса. Архітектор планував звести справжній храм для книг. Що ж, у нього вийшло: тільки подивіться на підлогу з натурального мармуру, балкони та колони з позолоченою обробкою.

.

https://www.instagram.com/p/BqDDKZRFGfw/?utm_source=ig_embed

.

Стара бібліотека, Handelingenkamer - Гаага (Нідерланди)

Будова витримана в стилістиці Відродження. Інтер'єри старої бібліотеки натхненні естетикою Китаю. Тут ви побачите багато червоного, зеленого, золотистого, а на стінах трапляються голови драконів. Це один з найбільш впізнаваних об'єктів в Handelingenkamer.

.

View this post on Instagram

Stukje parlementaire geschiedenis

A post shared by Jente Koopmans (@jente_koopmans) on

.

Бібліотека Васконселос — Мехіко (Мексика)

Якщо ви любите стелажі, хай-тек, лофт і все індустріальне, вам захочеться загубитися тут на цілий день. Бібліотеку будував один з найбільш знакових мексиканських архітекторів сучасності Альберто Калач. Простір називають мегабібліотекою — його площа майже 38 тис. кв. м.

.

.

Бібліотека Ліюань — Пекін (Китай)

Архітектор Лі Сяодун побудував її у двох годинах їзди від Пекіна. Бібліотека створена спеціально для дітей та жителів села, які могли б тут безкоштовно читати. Щоб будівля не дисонувала із навколишнім пейзажем, архітектор використовував для зовнішньої обробки хмиз. В інтер'єрі теж багато дерева. А ще в бібліотеці використовується виключно природне освітлення, тому допізна вона не працює.

.

.

Бібліотека абатства Адмонт — Адмонт (Австрія)

Одне з найбільших зібрань книг у світі. Будівля оформлена за класичними канонами бароко - багато білого і золотистого. Загалом в бібліотеці зберігається близько 200 000 томів. Окремо увагу потрібно звернути на стелю. Фрески належать пензлю Бартоломео Альтомонте.

.

https://www.instagram.com/p/B0StlRZgiLd/?utm_source=ig_embed

.

Рампур Раза - Рампур (Індія)

Історія цієї бібліотеки розпочалася з колекції індоісламскіх рукописів, яку зібрав правитель штату. Це відбулося ще дві сотні років тому. Діти, внуки та правнуки, які займалися наукою і мистецтвом, поповнювали її. До нашого часу в бібліотеці зібралося 80 000 книжкових томів і понад 17 000 рукописів арабською, перською, турецькою, хінді та, звичайно, санскриті.

.

.

Бодліанська бібліотека - Оксфорд (Великобританія)

Приходьте сюди, якщо вивчаєте науку в Оксфорді (бібліотека вважається головною дослідницькою в університеті), хочете ближче познайомитися з епістолярною спадщиною Персі Біші Шеллі або просто помилуватися шедевром архітектури в стилі англійського палладіанства. До речі, це найстаріша кругла бібліотека в країні.

.

View this post on Instagram

Hogwart's hospital wing #expectopatronumz

A post shared by Melissa (@melissadewinta) on

.

Публічна бібліотека Сіетла - Сієтл, Вашингтон (США)

Бібліотека відкрилася не так давно, у 2014 році. Зводив споруду гуру деконструктивізму Рем Колхас. 11 поверхів з практично прозорими стінами, приголомшлива геометрія, близько 1,45 млн книг і 400 комп'ютерів. Всім цим можуть користуватися всі охочі.

.

.

Джерело

Recommend reading

Лучшая долгосрочная инвестиция для компаний и мира - космический бизнес.

Бекстейдж тренировки от MILLION magazine. Алина Савенкова: готовим свое тело к лету!

Святкування Дня Незалежності: гімн України в чуттєвому виконанні Тіни Кароль