Сьогодні ми знаємо Інґвара Кампрада як засновника компанії IKEA який був одним з найбагатших людей світу. Але так було не завжди. Інґвар народився у простій сім'ї у шведському селі. Комерційні здібності хлопчика виявилися рано: вже в дитинстві він продавав сусідам сірники, куплені оптом у столиці, потім переключився на ялинкові прикраси, зошити та листівки.
Поки однолітки ганяли у футбол та зустрічалися з однокласницями, він збирав гроші. Дідусь Інґвара був власником магазину, в якому хлопчик часто проводив час і іноді підробляв. Завдяки дідові Кампрад серйозно захопився комерцією. Згодом на місці магазинчика Інґвар побудує меблеву фабрику ІКЕА.
На жаль, дід був не надто успішним комерсантом, і, не витримавши податкового навантаження, яке лягло на сім’ю, він покінчив життя самогубством. Справу діда перейняла бабуся Інґвара, у якої він, за його власними словами, навчився твердості характеру та успадкував вміння торгувати.
У 17 років хлопець додав до своїх заощаджень відкладені батьком на його навчання гроші, і в 1943 відбулося народження фірми під назвою IKEA.
Успішно долаючи всі труднощі перетворюючи їх на можливості, Інґвар Кампрад зробив із невеликої фірми меблеву імперію, чиї магазини можна знайти по всьому світу. Його успіху не завадила і вроджена хвороба — дислексія: Інґвар ледве навчився читати, йому важко було запам'ятовувати числа. Саме тому кожен товар із каталогу IKEA має не лише порядковий номер, а й власну назву. Кампрад ніколи не вчився в університетах. Він вступив до невеликої комерційної школи, яку покинув уже через рік.
Ентузіазм чудово замінив йому університетський диплом. У нього є відмінна фраза, що може стати стимулом для кожного: «Якщо працюючи, ви не відчуваєте величезного ентузіазму – можете вважати, що третина вашого життя пішла нанівець!».
У 2012 році Інґвар Кампрад продав права на використання бренду IKEA за 12 мільярдів доларів. ІКЕА має 422 магазини в понад 50 країнах світу (з них 70% — в Європі). За рік IKEA відвідують 10% від населення землі – усім потрібні меблі!