Автор: MILLION
30 Окт. 2019

Google та квантова перевага

Компанія Google оголосила про досягнення квантової переваги в світі. Технологічному гіганту вдалося створити і успішно випробувати комп'ютер нового покоління, здатний виконувати завдання, що виходять далеко за межі можливостей сучасних пристроїв. 

 

Зазначається, що мікропроцесор Sycamore може за 3 хвилини і 20 секунд зробити обчислення, на які у найпотужнішого з наявних суперкомп'ютерів потрібно 10 000 років. Google стверджує, що її технологія змінить світ.

 

«Квантові комп'ютери не тільки дозволять нам досягти безлічі практичних завдань і змінити світ на краще, але і дозволять зрозуміти всесвіт набагато глибше. Звичайні процесори на таке не здатні», сказав генеральний директор Google Сундар Пічаї.

 

Звичайні процесори, про які говорить Пічаї – це ті, що встановлені в нинішніх ноутбуках, смартфонах або ПК. Вони працюють в двійковій системі, тобто оперують нулями і одиницями. Квантові ж комп'ютери «говорять» мовою кубітів. Вони можуть бути рівні і нулю, і одиниці одночасно. Тобто квантові комп'ютери можуть обробляти великі обсяги даних паралельно, тоді як звичайні машини працюють послідовно.

 

Джерело

Рекомендуем почитать

Огненная Ким: новая коллекция макияжа

Как стать счастливым навсегда?

Подорож у часі: крізь минуле — у сьогодення і майбутнє