Автор: Світлана Буханевич
15 Окт. 2020

Стиліст та дизайнер Світлана Буханевич: про історію створення дизайн-студії одягу AYU Design

Декілька років тому, перебуваючи у декретній відпустці, я, звісно, мала певні тимчасові обмеження щодо професійної (акторсько-артистичної) діяльності. Однак, маючи натхнення та неабияке бажання щось створювати, я почала розвивати одне зі своїх давніх хобі.

Заслужена артистка України Ярослава Руденко в сукні від AYU Design

Ще змалечку, пам'ятаю, я любила малювати манекенниць у незвичайному, часом, чудернацькому вбранні.

Мені ніколи не подобалась шкільна форма. На мій погляд, в учнів був занадто однаковий та нецікавий зовнішній вигляд. Зрештою, у ті «лихі 90-ті» більшість батьків були змушені купувати те, що було, а не те, що хотілося. Кількість магазинів та асортимент одягу були дуже мізерні. Усе тогочасне вбрання здавалося мені сірим та «дерев'яним».

 Моделі в сукнях від AYU Design

На противагу такій одноманітності, справжньою радістю та втіхою для мене були речі, що створювалися золотими руками моєї мами! Професійної швацької освіти вона не мала. Увесь її вільний час заповнювався турботою про мене та мого рідного брата. Тому власноруч відшитих речей було небагато, але всі вони були модними, цікавими та з родзинкою. Найголовніше було те, що такий дизайн був рідкістю серед інших дітей. Справжній ексклюзив – це надавало виробам особливого шарму.

Модель в сукні від AYU Design

Саме тоді, гортаючи сторінки маминих журналів Burda та розглядаючи відшиті нею речі, я почала фантазувати на тему моди та створення суконь.

Заслужена артистка України Ярослава Руденко в сукні від AYU Design

Першу і невелику колекцію суконь від AYU Design було створено переважно з оксамиту. Обожнюю цю тканину! І зараз, між іншим, вона знову – в тренді! Дуже тішить, що сучасні жінки перестали сприймати оксамит виключно як матеріал для вечірніх суконь чи штор. Тепер серед тенденцій все частіше можна побачити водолазки, брюки з жакетами, сарафани, бомбери, кепки, рюкзаки та навіть купальники з цієї надзвичайної тканини.

Модель в сукні від AYU Design

Взагалі, я люблю цікаві, фактурні матеріали, складний крій, вишивку та різноманітний декор. Усе це часто можна спостерігати у виробах дизайн-студії AYU Design. Вважаю, що звичайну, базову річ можна придбати в будь-якому мас-маркеті. Мені ж цікаво створювати щось «під людину», щось непопсове. Те, що могло б підкреслити індивідуальність та особливість кожного клієнта. Тому AYU Design спеціалізується переважно на індивідуальному пошитті одягу будь-якої складності та стилістики.

Модель в сукні від AYU Design

Особлива моя любов – створення сценічних образів. Певно, це пов'язано з вибором моєї професійної освіти (Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого, факультет «Кіно-, телемистецтво»). Фахової освіти у сфері дизайну, моделювання одягу, чи швацького ремесла я не маю. Довелося вчитися всього необхідного вже під час втілення у життя своїх творчих задумів. Ідей, чесно кажучи, у мене безліч.

Світлана Буханевич – стиліст та дизайнер студії одягу AYU Design та заслужена артистка України Ярослава Руденко

Слово «AYU» (переклад з яванської мови, Індонезія, о. Ява) – означає «красивий». Моя мета – щоб люди, котрі обирають вбрання від дизайн-студії AYU Design, відчували себе саме такими – красивими та особливими!

Cтудія одягу AYU Design

Стиліст та дизайнер Світлана Буханевич, @svitlana_silana

Адреса: м. Київ, вул. Саксаганського, 133

 

Рекомендуем почитать

Космический стартап SpinLaunch получает от инвесторов еще $35 млн.

iPhone 11: быть тройной камере или не быть?

Новый вид кредитной карты. Создано Apple, а не банком.