Автор: MILLION
02 Сен. 2019

Хороша ціль: як її поставити одним словом?

Спокуслива ідея: з вересня почати нове життя. Ставиш мету, досягаєш, стаєш новою людиною. Легко сказати — непросто зробити. Досить часто буває, що начебто і мотивацію записав, і кроки, і підкроки, але зробити так і не виходить. Якщо не виходить — значить з цілями щось не те. Розберімось.

.

Звідки заведено брати цілі?

Ну просто пишеш і все, що спадає на думку і що хочеться. А звідки цілі беруться в голові? З того, що нас оточує. Від друзів, колег, від картинок в інстаграмі. Ми всі хочемо подорожувати, вивчати англійську, відкрити свій бізнес, написати книгу, на права здати. Мета записана, і мучить тільки питання: як мені це зробити?

Але ж є набагато важливіші питання: що саме ви хочете отримати від досягнення своєї цілі? Що зі мною буде, якщо це зроблю? Як я буду себе почувати?

.

Новий підхід

Спираймось на свій внутрішній стан. Для цього важливо формулювати не конкретне дію, а слово / почуття, яке стане вашим пріоритетом на найближчий час. Наприклад, хочу відчувати себе бадьоро — це зрозумілий стан. Але не завжди все може оформитися в слово в голові, тому пропонуємо зробити просту вправу для аналізу.

.

У пошуках сенсу

Наприклад, що стоїть за формулюванням «відкрити свою справу»? Напевно, коли так говорять, мають на увазі те, що хочуть відчувати себе фінансово незалежним. Або що хочуть відчувати себе впевнено. Або щоб мама пишалася. Бачите, три різних відповіді, значить і рішення може бути різним, не обов'язково починати вести бізнес.

Ще приклад: вивчити англійську. Що це означає? Знати всі слова? Для мене, наприклад, це означає відчувати себе впевнено в розмові. І рішення відразу приходить відповідне. Який з цього висновок? За кожною дією ми чекаємо якогось внутрішнього стану. Подивіться на свої цілі, спробуйте докопатися, для чого саме вони вам потрібні і випишіть 3-4 почуття, які для вас важливі.

.

Ще трохи пошуку

Отже, як я написала, хороша мета — це мета, яка зачіпає почуття. Можна і по-іншому спробувати знайти своє слово. Я продовжую дослідження питанням: якою я хочу бути кожен день? Як я хочу відчувати, коли я дивлюся на розклад? Брати трубку, коли дзвонить начальник? Оплачувати оренду і рахунки? Вставати вранці? Спілкуватися з батьками? Ходити в спортзал? Чи не колись там, а сьогодні, завтра і протягом тижня. Відповіддю буде якийсь внутрішній стан — ставлю його своїм пріоритетом на найближчий час.

Якщо ваше слово перетинається з тими, що ви вибрали в попередній вправі — це круто, ви на правильному шляху. У цьому документі ви повинні записати слово і знайти дії для нього в кожній сфері життя. 

Тепер поговоримо про терміни.

.

Пріоритет на рік не працює

Рік — це величезна неконтрольована брила часу: за цей час можна стати зовсім іншою людиною. А 3 місяці більш зрозумілий термін. Так простіше контролювати себе і час, але також — це пристойний відрізок часу, щоб істотно просунутися в будь-якому питанні. Загалом, одне слово - 3 місяці на роботу, я б так рекомендувала.

.

Останній штрих: робота з рутиною

Слово вибрано, термін призначений. Що далі? Я починаю будувати свій розпорядок і звички так, щоб вони максимально підтримували мене в моєму внутрішньому стані. Якщо я вирішила відчувати себе бадьоро — розписую за сферами (робота, здоров'я, сім'я, хобі), що б мені могло допомогти. А потім розподіляю ці рятівні кола за своїм розкладом: щоденним ритуалам вибираю свого часу, щотижневим — дні. Для бадьорості, наприклад, кожен день мені б могли допомогти зарядка, регулярне харчування, вода, нормальний сон, а два рази на тиждень спортивний зал або басейн. Ось так це працює.

.

Автор: Яна Шичкова

Рекомендуем почитать

«Платиновый» рейтинг TripAdvisor GreenLeaders: 12 отелей Пунта-Каны

Глобальный рейтинг инновационных стран

McLaren Automotive представил новаторские модели Elva и 765LT