Автор: MILLION
04 Ноя. 2019

Українська студентка розробила новий метод діагностики меланоми шкіри

 

Цього року Україна вперше долучилася до Міжнародного конкурсу наукових проектів Mostratec. Ольга Харасахал та Дмитро Соломянюк, представники Малої академії науки, вибороли 2 медалі.

Gepostet von Yevhen Kudriavets am Freitag, 25. Oktober 2019

Золота медаль дісталася та особлива відзнака світового товариства дісталася Ользі за її вклад у науку. Дівчина досліджує проблеми раку та розробила метод виявлення метастаз меланоми на ранніх стадіях за аналізом крові. Дмитро Соломянюк отримав бронзову медаль, запропонувавши метод боротьби з пластиковими відходами та сміттєзвалищами.

Ольга Харасахал навчається в Національному медичному університеті та планує стати лікарем-онкологом. Ще у 18 років дівчина отримала патент на обладнання для виявлення раку.

Навесні цього року молода дослідниця стала призеркою Міжнародного конкурсу наукових проектів Intel ISEF 2019. Ольга представила в США наукову роботу на тему: «Вакуумна фільтрація з ДОФА-типуванням як новий метод діагностики циркулюючих пухлинних клітин всіх підтипів меланоми».

Юна науковиця розповіла, що хоче, щоб в Україні працювала технологія діагностування поведінки пухлини, яка уже реалізована в США – апарат для вакуум-рідинного фільтрування крові. Та її впровадження в Україні дуже дороге, тому вона вирішила створити таке обладнання сама. Лікар з Маріупольського онкодиспансеру погодився дати зразки крові кількох онкохворих для проведення пілотних досліджень. Реактиви закупила мати, яка працює лікарем-цитологом.

Джерело

Рекомендуем почитать

TAG Heuer представил новые часы вдохновленные автогонками

Василий Хмельницкий: «Сегодня ценность – только в знаниях и в умении их применить»

Vogue UA випустив інтерв'ю з Оленою Зеленською