Цього року Україна вперше долучилася до Міжнародного конкурсу наукових проектів Mostratec. Ольга Харасахал та Дмитро Соломянюк, представники Малої академії науки, вибороли 2 медалі.
•
Gepostet von Yevhen Kudriavets am Freitag, 25. Oktober 2019
•
Золота медаль дісталася та особлива відзнака світового товариства дісталася Ользі за її вклад у науку. Дівчина досліджує проблеми раку та розробила метод виявлення метастаз меланоми на ранніх стадіях за аналізом крові. Дмитро Соломянюк отримав бронзову медаль, запропонувавши метод боротьби з пластиковими відходами та сміттєзвалищами.
Ольга Харасахал навчається в Національному медичному університеті та планує стати лікарем-онкологом. Ще у 18 років дівчина отримала патент на обладнання для виявлення раку.
Навесні цього року молода дослідниця стала призеркою Міжнародного конкурсу наукових проектів Intel ISEF 2019. Ольга представила в США наукову роботу на тему: «Вакуумна фільтрація з ДОФА-типуванням як новий метод діагностики циркулюючих пухлинних клітин всіх підтипів меланоми».
Юна науковиця розповіла, що хоче, щоб в Україні працювала технологія діагностування поведінки пухлини, яка уже реалізована в США – апарат для вакуум-рідинного фільтрування крові. Та її впровадження в Україні дуже дороге, тому вона вирішила створити таке обладнання сама. Лікар з Маріупольського онкодиспансеру погодився дати зразки крові кількох онкохворих для проведення пілотних досліджень. Реактиви закупила мати, яка працює лікарем-цитологом.
•