Автор: MILLION
03 Апр. 2020

7 фільмів про гроші і мільйонерів, які вам варто подивитися

«Вовк з Уолл-стріт» / «The Wolf of Wall Street» (2013)

Чорна кінокомедія Мартіна Скорсезе, що отримала п'ять номінацій на «Оскар». Фільм розповідає історію життя Джордана Белфорт (Леонардо Ді Капріо), колись успішного брокера з Уолл-стріт і марнотратника життя, який у результаті був засуджений за шахрайство та фінансові махінації.

Дія картини починається в 1987 році. Белфорт робить успішну кар'єру в одному з інвестбанків. Його бос Марк Ханна (Меттью МакКонахі) радить починаючому брокеру вести красиве життя. У жовтні 1987 року відбувається найбільший обвал індексу Доу-Джонса - «чорний понеділок», - і Белфорт залишається без роботи. Він відкриває свою невелику компанію і завдяки фінансовим махінаціям швидко заробляє величезні суми грошей. Белфорт безладно витрачає гроші на вечірки і сумнівні розваги, заводить роман з моделлю (Марго Роббі), а журнал Forbes називає його «вовком з Уолл-стріт». Але незабаром діяльністю Белфорт починає цікавитися ФБР.

Дивитися варто, якщо хочете дізнатися, чим у вільний час займаються ті, хто не знає, куди витрачати гроші, і як навіть найуспішнішим фінансовим махінаторам доводиться розплачуватися за свої дії. Ну і звичайно, заради фірмового стилю Скорсезе, чіпляється саундтрека і гри Леонардо Ді Капріо, який за роль в цьому фільмі отримав «Золотий глобус».

«Гра на пониження» / «The Big Short» (2015)

Про кризу 2008 року чули всі. Фільм Адама Маккея розповідає історію тих небагатьох, хто зміг ця криза передбачити і заробити на ньому. Кілька фінансових аналітиків і співробітників хедж-фондів (Крістіан Бейл, Стів Керелл, Райан Гослінг і Бред Пітт) по кілька років до краху американського ринку іпотечних кредитів, Який Згодом і призвів до кризи, прогнозують його і починають проводить операції, щоб убезпечити свої активи. У підсумки вони заробляють величезні гроші в момент, коли всі інші їх втрачають.

Фільм Примітний Не тільки зоряним акторської складом і захоплюючим сценарієм, а й доступними навіть для непідготовленого глядача поясненнями складних фінансових інструментів. Якщо хочете розібратися в причинах кризи 2008 року і взагалі в тому, як працюють фінансові ринки, але занурюватися у вивчення багатосторінкових підручників з фінансів немає ні часу, ні бажання, витратьте вечір на перегляд «Ігри на пониження».

«Уолл-стріт. Гроші не сплять »/« Wall Street: Money Never Sleeps »(2010)

Чергова варіація на тему фінансової кризи 2008 року, хоча і прив'язана до нього в меншій мірі. «Уолл-стріт. Гроші не сплять »- сиквел до вийшов в 1987 році фільму« Уолл-стріт ». Обидві картини зняв Олівер Стоун.

Перший фільм «Уолл-стріт» розповідав про фінансові махінації початківця брокера Бада Фокса і навченого досвідом банкіра з Уолл-стріт Гордона Гекко. В кінці фільму обидва герої потрапили за ґрати. У сіквелі дія починається через 23 роки після подій оригінального фільму, коли Гордон Гекко (Майкл Дуглас) виходить на свободу і починає роботу над книгою про майбутній крах фінансових ринків.

Основний сюжет розгортається в другій половині 2008 року, на тлі розвивається фінансової кризи. Гекко намагається примиритися зі своєю дочкою Уїнн (Кері Малліган), але з цього нічого не виходить. Він знайомиться з нареченим Уїнн, успішним молодим трейдером з Уолл-стріт Джейкобом (Шайя ЛаБаф). Гекко обіцяє Джейкобу допомогти помститися конкурентам, якщо молода людина зможе помирить його з дочкою.

Стоун не навантажує глядача фінансовими термінами і деталями, це скоріше сімейна драма в атмосфері Уолл-стріт. Щоб краще перейнятися фільмом, подивіться спочатку першу «Уолл-стріт».

«Межа ризику» / «Margin Call» (2011)

Ще один фільм, сюжет якого безпосередньо пов'язаний з кризою 2008 року. «Межа ризику» - дебютна робота американського режисера Дж.-С.Чандора, зазначена номінаціями на «Оскар» і головну премію 61-го Берлінського кінофестивалю. Оригінальна назва фільму - «Margin Call» - фінансовий термін, що позначає ситуацію, коли баланс на рахунку інвестора опускається нижче мінімально допустимого рівня.

Якщо більш розтиражована «Гра на пониження» охоплює період в декілька років до кризи 2008 року, то «Межа ризику» - більш камерна драма, уся дія якої відбувається протягом доби. Глядачеві пропонують поглянути на співробітників одного з великих інвестбанків на самому початку фінансової кризи і дізнатися, як робота на Уолл-стріт виглядає зсередини.

Головні ролі в «Межі ризику» зіграли Кевін Спейсі, Пол Беттані і Джеремі Айронс.

Примітно, що батько Дж.-С.Чандора - інвестбанкір, тому про закулісся Уолл-стріт режисер знає не з чуток. Картина буде корисна як початківцям фінансистам, так і тим, хто від фінансів нескінченно далекий, але хоче дізнатися, як все влаштовано в світі інвестбанкірів.

Якщо після «Вовка з Уолл-стріт» вам здасться, що робота в фінансах - це в першу чергу бурхливі вечірки, махінації і гра в хованки з ФБР, подивіться «Межа ризику», щоб позбутися ілюзій.

«У компанії чоловіків» / «The Company Men» (2010)

Драма Джона Уиллса, в центрі сюжету якої - збиткова суднобудівна компанія GTX, вимушена провести масове скорочення працівників під час рецесії в США. Компанія зазнає збитків і звільняє співробітників. Спочатку - Боббі Уокера (Бен Аффлек) з відділу продажів. Потім - старожила компанії Філа Вудворда (Кріс Купер). За ним - намагався за нього заступитися топ-менеджера Джина МакКлері (Томмі Лі Джонс). Уокер намагається підтримувати звичний спосіб життя, але не може розрахуватися по іпотеці, в результаті втрачає будинок і влаштовується теслею до одного зі своїх родичів.

Вудворд кожен день робить вигляд, що ходить на роботу, щоб сусіди нічого не запідозрили, але в підсумку кінчає життя самогубством. Глава компанії (Крейг Т.Нельсон) при цьому намагається зберегти хорошу міну при поганій грі і довести акціонерам, що у нього все під контролем.

Подивіться, щоб згадати, що за великим бізнесом і його показниками ховаються долі цілком звичайних людей і що рецесія - не абстрактна економічне поняття, а масштабне явище, здатне вплинути на ваше життя, коли ви цього зовсім не чекаєте.

«Соціальна мережа» / «The Social Network» (2010)

Студент Гарварду Марк Цукерберг (Джессі Айзенберг) після розставання з дівчиною створює вебсайт, який рандомно пропонує фотографії двох студенток - їх Цукерберг скачав, зламавши університетську базу даних, - і пропонує користувачеві вибрати, яка з них красивіше. Сайт миттєво стає популярним, а через кількість запитів навіть обвалюється місцевий сервер.

Адміністрація вузу з'ясовує джерело проблеми і залишає Цукерберга на випробувальному терміні, а двоє старшокурсників, брати Уінклвосс, пропонують тямущому хлопцеві зайнятися разом з ними розробкою університетської соціальної мережі. Так починається «Соціальна мережа» - історія створення Facebook від Девіда Фінчера за сценарієм Аарона Соркіна

Варто зазначити, що фільм не претендує на документальну точність - Соркін писав сценарій на базі книги Бена Мезрича «Мільярдери мимоволі: як створювався Facebook, історія про секс, гроші, геніальності і зраду», в якій були художні допущення. Кільком реальним людям там може відповідати один персонаж, а діалоги повністю вигадані.

Незважаючи на неточності, фільм варто дивитися, щоб дізнатися, з чого починалася найбільша соціальна мережа планети, і зазирнути в життя молодих стартаперів, хоч і художньо прикрашену.

Рекомендуем почитать

Історії успіху під Новий рік. Рей Крок. Від невдахи до мультимільйонера

В Японии открывается первое в мире кафе-ресторан Louis Vuitton

Lenovo и LITKOVSKAYA объявили о творческой коллаборации: коллекция чехлов из переработанной одежды