Автор: Alina Prihodko
04 Янв. 2020

Лілія Колесник: «Я прагну досягти гармонії і балансу в усіх сферах життя»  

Лілія Колесник – фітнес-тренер, інструктор CrossFit, тренер Тай-бо, дієтолог з багаторічним досвідом.

Ліліє, з чого почалася ваша спортивна діяльність? Можливо, хтось до цього вас підштовхнув?

Це була моя ідея. Мені завжди подобався активний спосіб життя. Років 15 тому більшість дівчат почали займатися фітнесом через страх повноти і прагнення бути у кращій фізичній формі. У мене ніколи не було проблем із зайвою вагою, але я була дуже вразлива щодо будь-яких  коментарів з боку хлопців. В юному віці дуже прагнула стати худою, – мабуть, далася взнаки масова мода на моделей з параметрами 90-60-90.

Скільки років ви вже займаєтеся спортом?

Все моє життя. Я почала займатися фітнесом ще у 12 років. На уроках фізкультури було нецікаво та нудно, тому я займалася вдома. Моя особиста програма складалася тоді з 10 вправ, які я виконувала кожного дня протягом майже п’яти років. Ці вправи я взяла зі спортивних публікацій. Коли я стала більш самостійною, то почала займатися фітнесом на групових тренуваннях з професіоналами. Вже тоді в мене з’явилися думки про те, щоб стати фітнес-тренером.

Життя склалося так, що я стала дипломованим психологом. Але паралельно весь час я займалася спортом: проводила групові заняття, складала план тренування, вивчала анатомію людини. Я завжди намагалася бути в спорті, навіть тоді, коли сама не тренувала, а працювала в якості психолога.

Я пройшла дуже багато різноманітних тренінгів, таких як гештальт-терапія, психодрама, театр спонтанності, казкотерапія, соціально-психологічні тренінги, і зрозуміла – без роботи над своїм фізичним станом сама психологія не дає позитивного результату. Вони завжди пов'язані – тіло і психологія, тому в якийсь момент я відчула, що як психолог я починаю вигорати. І я змінила свій напрямок діяльності – стала персональним тренером. Але в своїй роботі я обов’язково залучаю елементи психології.

Працюючи в тренажерному залі, проводячи тренування з силовими навантаженнями, я помітила, що тренування на тренажерах не дають людині можливість розслабитися на сто відсотків і позбавитися зайвих думок. Прокачувати м’язи – це вже нецікаво, цим вже нікого не здивуєш. І я почала думати: що б додати до тренування, аби його урізноманітнити та зробити ексклюзивнім?

І що ви додали? В чому фішка саме ваших тренувань?

Насправді все дуже просто: щоб виглядати класно, щоб почувати себе більш енергійними, щоб насолоджуватися кожною миттю життя, потрібно зовсім мало: гармонічно поєднати ці чотири компоненти:

• наші рухи (слідкувати за власним фізичним здоров’ям);

• наші думки (тільки позитивні);

• наш здоровий повноцінний сон;

• наша їжа.

Складність в тому, щоб ЗРОЗУМІТИ це, УСВІДОМИТИ та втілити у своє повсякденне життя.

Якщо гармонічно поєднати всі ці чотири компоненти, то не будуть потрібні ліки, антидепресанти, стимулятори у вигляді алкоголю, цигарок тощо. Як психолог можу абсолютно точно сказати, що в житті кожної людини існують циклічні періоди підйому і спаду. Такі перепади дуже виснажують наш організм. Сьогодні велика кількість людей страждає від систематичних депресій, оскільки масові маркери нав’язують певні правила, яким начебто має слідувати кожен. І людина не живе повноцінним життям, а намагається підлаштуватися під сучасність, втрачаючи свою ідентичність.

Моя фішка полягає в тому, що я хочу показати кожному своєму клієнту (не важливо – дівчина це чи хлопець, чоловік чи жінка, дитина чи підліток), що цінність кожного з нас – в індивідуальності. Матеріальне повинне лише доповнювати духовне. Щоб насолоджуватися життям та бути щасливою людиною, необхідно знайти свій особистий баланс між внутрішнім і зовнішнім.

Досить довгий час я шукала найефективніший комплекс тренувань і зрозуміла, що універсальність полягає в органічному поєднанні різних видів спортивних навантажень. У своєму арсеналі я використовую тренажери з вільною вагою, гімнастичні вправи, стретчінг, кросфіт та бокс.

Бокс – це, мабуть, окрема тема для розмови. Але хочеться зробити акцент на тому, що саме фітнес з елементами боксу я активно впроваджую у своїй практиці сьогодні. Цей вид фітнес-тренування дає позитивні результати, причому за досить короткий проміжок часу. Зауважу, що такі заняття не мають вікових чи статевих обмежень.

Ліліє, розкажіть, будь ласка, хто найбільше цікавиться тренуванням?

Зараз немає градацій віку. Тренуються усі: і діти, і люди похилого віку, і чоловіки, і жінки, і хлопці, і дівчата. Просто одні більш розкуті, а інші сором’язливі. Насправді елементи боксу дуже складні. У процесі вивчення базових елементів боксу досить інтенсивне навантаження припадає на ноги, суглоби, плечі, спину. В комплексі є вправи на майже всі групи м’язів, при цьому відбуваються логічні процеси мислення.

Один тренер мені сказав, що бокс – це танці та шахи, два в одному! А я просто дуже люблю танці. Для мене це як мантра, як віддушина. Я танцюю для себе і знаю, що танці можуть поновити психологічний стан або просто підняти настрій.

Але повернусь до боксу. Я дуже боялася, що бокс зробить мене грубою та незграбною. Утім, трапилося навпаки. Цей вид спорту додав мені жіночності, збалансував силу та пластичність. І коли я бачу, як після занять з елементами боксу дівчата та жінки розквітають наче квіти навесні, я розумію, що обрала правильний напрямок, і радію разом з ними.

Хештег нашого журналу – #вібраціїуспіху. Для кожної людини – успіх свій. Що означає для вас «успішна людина»? Яка ваша формула успіху?

Для мене успіх – це гармонія внутрішнього та зовнішнього світу. Коли людина не залежить від думок оточуючих. Коли вона ставить перед собою цілі і, незважаючи ні на що, вперто йде до своєї мети. Коли вистачає сили волі заявляти про свою точку зору та відстоювати її. Звісно, має бути і матеріальний аспект, як індекс успішності, але потрібно чітко розділяти багатство та благополуччя. Тому я прагну досягти гармонії і балансу в усіх сферах життя.

Долучайтеся до сторінок Лілії у соціальних мережах 

Рекомендуем почитать

Бекстейдж интервью Александра Меламуда, бизнесмена, совладелеца ТРЦ Dream Town, творческого деятеля

300-метровый горизонтальный небоскреб открыли в Китае

62% ІТ-решений ориентированы исключительно на бизнес — исследование Lenovo