Інгеборга Моотц – унікальна жінка з Німеччини, яка не маючи належної освіти та досвіду у фінансах, вона стала успішним інвестором у 75 років та написала книгу про торгівлю на фондових ринках «Біржовий детектив». Зараз їй майже 100 років, що не заважає їй вести активне життя, читати лекції та консультувати, як заробити на біржі.
Інгеборга народилася в 1922 році. Вона завжди жила бідно, а коли вийшла заміж, чоловік заборонив їй працювати, і жінці довелося просити у нього грошей на свої витрати.
Діяльність пані Моотц на біржі почалася після смерті чоловіка, коли вона розібрала його папери та знайшла тисячу акцій компанії VEBA загальною вартістю 40 тисяч марок. Через рік Інгеборга продала папери та отримала 100% прибутку. Тоді жінка купила акції двох німецьких банків – Commerzbank та IKB. Продавши їх через певний проміжок часу, вона вже мала 130% доходу.
Пенсіонерка зацікавилася інвестиційною діяльністю, вона почала інвестувати в надійні банки, а родичі почали просити допомоги. Одного разу двоюрідна сестра Інгеборги запитала її, як знайти гроші на покупку будинку, і місис Моотц заробила за неї 100 тисяч євро.
Стратегія пенсіонера досить проста. У неї немає особливих навичок чи зв’язків на біржі, тому вона просто стежить за тенденціями ринку та читає газети, щоб зрозуміти загальний настрій. Інгеборга називає жіночу інтуїцію своїм секретом.
Перш ніж вирішити, в яку компанію інвестувати, вона обирає кількох кандидатів. Найчастіше Моотц купує акції, які котируються на фондових індексах DAX-30 або M-DAX. Перший індекс формують великі німецькі корпорації, цінні папери яких представлені на біржах США та Канади, а значить, через них можна простежити тенденції в цих країнах. M-DAX включає акції 70 компаній, капіталізація яких знаходиться на середньому рівні. Також Інгеборга звертає увагу на старі корпорації, які працюють понад 100 років, серед них її цікавлять ті, що відкривають нові дочірні компанії.
Моотц вирішила інвестувати виключно в банківський сектор, вважаючи, що дохід таких установ регулярно зростає і вони завжди виплачують дивіденди за своїми цінними паперами.
Цікаво, що пенсіонерка не використовує Інтернет для своєї діяльності. Усю необхідну інформацію вона отримує з біржового зведення в газетах.
Аналізуючи новини, жінка відстежує 3 фактори:
• вартість акцій на сьогодні;
• річна мінімальна ціна;
• максимальне значення, яке було протягом року.
Якщо поточна ціна компанії низька, це означає, що є висока ймовірність проблем. Однак у банків, яким понад 100 років, у них більше шансів відновитися, і тоді акції знову зростуть у вартості.