Автор: Tatiana Nezhinskaya
16 Ноя. 2019

Книги не лише про гроші

Нашу літературну сторінку сьогодні присвячено добірці бізнес-книжок, які варто прочитати навіть тим людям, що втомилися від розмов про гроші. Адже більшість авторів запевняє, що гроші як такі – це не найцікавіше у бізнесі. Набагато важливіше змогти, досягти, повірити і, будуючи свою справу, стати кращою людиною, ніж ти був до того. 

 «Моє життя, мої досягнення», автор Генрі Форд

Уже саме ім’я автора говорить на користь книги. Генрі Форд – людина, яка стала не тільки мільйонером, але й назавжди змінила бізнес, винайшовши конвеєр. Треба сказати, що в біографії Форда (а книга за своєю суттю є автобіографією) є багато позитивних сторінок, але є й дуже спірні моменти. Тим цікавіше читати. Адже подекуди доводиться полемізувати і навіть сперечатися з автором, а інколи неможна втриматися від захвату. Якщо звернутися до сухих цифр, то книга «Моє життя, мої досягнення» витримала понад сто перевидань (неймовірний показник!) і перекладена майже половиною мов світу.

Цитата: «Бізнес, в основі якого лежить нестримне бажання збагатитися, - як замок, збудований на піску. Це ризикована і небезпечна гра, і мало хто з її учасників тримається довше декількох років. В цьому і є суть і сенс бізнесу - виробляти для споживання, а не для спекуляції або набивання кишень. Виробництво для споживання означає наступне: вироблена продукція має високу якість і низьку ціну, при цьому вона повинна бути корисною не тільки виробникові, а й покупцеві».

«Багатий тато, бідний тато», автор Роберт Кіосакі

І знову автобіографічна історія людини з цікавою життєвою історією. Власне фабула книги і будується на порівнянні двох татусів, які виховували автора. На сьогодні Кіосакі – відомий американський інвестор, оратор і автор книг. Ідея, яку він пропагує, полягає в тому, що до вирішення однієї й тієї ж проблеми можна підходити по-різному, бачити різні орієнтири, а вчити обирати позитивний шлях треба ще в дитинстві.

Цитата: «Один батько рекомендував: «Більше вчися, щоб знайти хорошу компанію, на яку будеш працювати». Інший батько рекомендував: «Більше вчися, щоб я зміг знайти хорошу компанію і купити її». Один батько говорив: «Причина, чому я небагатий, в тому, що у мене є ви - діти». Інший говорив: «Причина, чому я повинен бути багатим, в тому, що у мене є ви».

«Доставляючи щастя. Від нуля до мільярда», автор Тоні Шей

Зацікавленість викликає не тільки сама по собі книга, але й історія її створення. Успішний бізнесмен, співзасновник компанії Zappos, якось на відпочинку вирішив написати автобіографічну історію про те, як створювати бізнес. І як же він підійшов до реалізації задуманого? Виділив декілька років на створення монументального твору? Ні, у 21-му столітті реалізовувати все треба швидко. І Тоні Шей спав менш ніж чотири години, жив на «кавовій голці», але за три тижні закінчив роботу. Основна ідея книги, на мій погляд, полягає в тому, що успіх і гроші приходять тоді, коли ти отримуєш задоволення від роботи.

Цитата: «Якщо ви здатні невдавано цікавитися людиною, з якою познайомилися, щоб потоваришувати з нею, замість того, щоб спробувати отримати щось від неї, то відбувається кумедна річ: майже завжди рано чи пізно відбувається щось, що приносить користь вашому бізнесу або вам особисто».

Рекомендуем почитать

Самые безопасные города мира по версии The Economist

Рейтинг Pitchfork: 10 найкращих альбомів десятиліття

В Украине презентовали новые смартфоны Galaxy Note10 и Note10+