Автор: MILLION
04 Лют. 2022

Олександр Шахов. Бізнес – це окремий випадок психології

Олександр Шахов – психолог, блогер, керівник Центру психологічної допомоги. Тренер, який відвідав понад 35 країн, 350 міст світу.

Його особиста місія: «Щаслива жінка. Сильний чоловік. Міцна сім'я». В інтерв'ю для журналу MILLION він поділився секретом свого успіху, планами подальшого розвитку та основами щасливих стосунків між людьми.

·

·

Олександре, ви спочатку хотіли стати психологом?

Психолог – не перша моя професія. Перша – юрист. Довгий час я працював у прокуратурі, в ОВС. Служив у спецпідрозділах, навіть брав участь у бойових операціях у складі спецназу.

Вперше думка про те, що хочу стати психологом, прийшла в 7-му класі. Мені до рук потрапила книга «Цікава психологія». Зацікавився, але піти цим шляхом не вийшло. Професія була рідкісна, конкурс величезний, без блату та зв'язків на той час вступити на цей факультет не було можливості.

Тому думку про психологію довелося на якийсь час залишити: я відслужив в армії, закінчив юридичний. Але психологія завжди була зі мною. У роботі слідчим було важливо розуміти людей, їхні думки та вчинки. Прокурору міста потрібні були вміння будувати відносини у колективі та між структурами.

Коли вийшов у відставку, почав шукати себе: поринув у сферу духовних пошуків, їздив до Тибету, Індії, вивчав релігійні течії, західні та східні практики. Зустрів свого першого вчителя, згадав захоплення психологією. І поринув у нього з головою: закінчив психологічний факультет, отримав диплом.

Спочатку просто допомагав близьким та знайомим. Згодом почав проводити семінари, з якими об'їздив багато країн: за 4 роки понад 35.

На зорі онлайн-ери перейшов туди, куди приходять усі – в інтернет. Завів сторінку в Інстаграм. Зараз там 1,5 млн підписників. Плюс є інші соціальні мережі: YouTube, TikTok, Яндекс.Дзен. Запустив онлайн-курси з побудови відносин, підвищення самооцінки, виховання дітей, пошуку призначення, протистояння маніпуляцій тощо.

·

На ваших прямих ефірах – тисячна аудиторія. У чому секрет такого успіху?

Універсальна ерудиція. Я любив розповіді про Шерлока Холмса і розумів: щоб бути блискучим детективом, треба розбиратися в різних сферах, від фізики до історії.

Широка ерудиція на стику різних сфер знань дає безліч інсайтів: ти все більше дізнаєшся, проводиш паралелі, помічаєш закономірності. Це так само важливо як глибокі експертні знання в одній сфері.

·

·

Зараз я не лише психолог, а й підприємець. І розумію, в галузі бізнесу діють ті самі соціальні закони. Проводимо паралель: вивчення психології допомагає зрозуміти, що буде ефективним у продажах. Наприклад, психологічний принцип контрасту: спочатку пропонують товар дорожчий, потім трохи дешевший.

Бізнес це окремий випадок психології. Психологія - це наука про відносини між людьми, а бізнес – це відносини для людей, пов'язані з продажем матеріальних об'єктів і послуг.

Розуміння загальних принципів взаємодії різних систем та елементів дозволяє ефективно використовувати закономірності у моїй галузі — галузі психології та бізнесу.

·

А чи часто люди звертаються до психологів? З якими проблемами йдуть до вас?

Моя спеціалізація – стосунки між чоловіками та жінками, допомога в усуненні негативних несвідомих програм дитинства, підвищення самооцінки та розвиток впевненості у собі.

Люди дедалі більше цікавляться психологією. Найчастіше з питаннями приходять жінки: про чоловіків, стосунки з ними, фінансові питання, насильство у сім'ї. Але й чоловіки не відстають: їх дедалі більше цікавить душевна рівновага, емоційна стабільність, особисті якості.

·

Як ви плануєте далі розвиватись?

Цього року я відкрив новий напрямок — Інститут сучасної соціальної психології. Буду навчати психологів-консультантів побудови відносин з людьми, усунення особистісних проблем, використання психології на практиці.

Хочу заповнити прогалину, яка є в нашій освіті та житті в цілому. Те, чого не вчать у школі, де викладають математику та хімію, забуваючи про найголовнішу науку — науку стосунків із собою та іншими.

·

·

Які основні цінності у вашій сім'ї?

У моїй сім'ї діють ті ж самі принципи, про які я розповідаю людям: відкриті емоції, відкриті зв'язки, відкриті фінанси.

Ми з дружиною завжди ділимося будь-якими емоціями відкрито: позитивними та негативними. У нас немає паролів на телефонах, ми не приховуємо свій дохід, знаємо все про роботу та життя один одного. Завжди пам'ятаємо про повагу до особистого простору. А якщо раптом починаємо лаятись, використовуємо техніку «Інструкція з евакуації».

·

І чи часто у вас бувають проблеми у відносинах?

Не часто, але бувають, як у всіх. У відносинах завжди є проблеми та конфлікти, без них ніяк. Інше питання: зближують вони вас чи віддаляють один від одного.

Важливо не уникати суперечок і сварок (це неможливо!), а навчитися вирішувати конфлікти так, щоб дійти до спільної думки, помиритися і стати ближче.

На своєму YouTube-каналі я багато про це розповідаю. Так що якщо вас цікавить, як правильно побудувати взаємини у сім'ї та не тільки, заходьте у гості.

·

Рекомендуємо почитати

Save the Planet: Серж Смолин представил эко-коллекцию сезона SS’20 для бренда IDoL

Ежедневный кодекс ваших эмоций

Grand Admiral Resort & SPA. Эффект присутствия